Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 11-29-2010, 10:16   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Boże Narodzenie w ciepłych krajach
Chociaż święta Bożego Narodzenia to dla większości z nas magiczny czas, są też tacy, którzy wolą ten dzień spędzić na odpoczynku, zamiast na całodziennym sprzątaniu i przygotowywaniu posiłku dla całej rodziny. A gdzie najlepiej jest wypocząć w ten zimny weekend? Oczywiście tam, gdzie jest nadal ciepło. Oto lista krajów, w których można spędzić ciepłe święta.
  • Jeżeli zdecydujemy się na Egipt, to znajdziemy się w miejscu, w którym jest nie tylko ciepło, ale także stosunkowo tanio. Sezon turystyczny skończył się we wrześniu, a więc na pewno nie uszczuplimy zbytnio swojego portfela i będziemy mogli cieszyć się świętami przy temperaturze około 24 stopni Celsjusza.

  • Możemy także udać się do dwóch miejsc w Hiszpanii a mianowicie na Wyspy Kanaryjskie a konkretnie na Gran Canarię oraz na Teneryfę. Na obu tych wyspach temperatura będzie wynosiła około 23 stopni. Na Gran Canarii zobaczymy wiecznie zielone niziny oraz piaszczyste plaże pełne słońca a na Teneryfie różnorodny krajobraz z urwistymi górami, kwiatowymi ogrodami czy wypielęgnowanymi parkami.

  • Blisko z Hiszpanii jest na portugalską Maderę, na której temperatura w grudniu nie spada poniżej 20 stopni. Można tutaj poleniuchować na słonecznej plaży czy spędzić aktywnie czas.

  • Nieco chłodniej jest na Cyprze, ponieważ mamy tutaj „tylko” 19 stopni w grudniu, jednak znajdziemy tu piaszczyste plaże, lazur wody oraz czyste i ciepłe wody idealne do uprawiania windsurfing, kite, nurkowanie czy innych sportów wodnych.

  • Jeżeli liczymy na jakieś cieplejsze klimaty, to musimy wyjechać nieco dalej. Na pogodnej i roztańczonej Kubie panuje 29-stopniowy upał i z pewnością tutaj naładujemy baterie.

  • Jeżeli już stać nas na dalszą wycieczkę na święta, to można odwiedzić Brazylię. Tutaj lato w pełni trwa. Temperatura wynosi około 31 stopni i chociaż do karnawału w Rio jeszcze zostało trochę czasu, to i tak można się tutaj zabawić w różny sposób.

  • Warto także odwiedzić Klejnot Oceanu Indyjskiego, czyli Sri Lankę. Tutaj temperatura za dnia także wynosi ponad 30 stopni, ale poza słońcem zobaczymy tutaj wiele wspaniałych zabytków, jak np. buddyjskie ruiny, złote plaże, plantacje ryżu i herbaty, parki narodowe czy rezerwaty zwierząt.

  • Wiadomo jednak gdzie jest zawsze najcieplej. Właśnie w Afryce. Jednym z popularniejszych wśród turystów krajów stała się ostatnio Afryka. Wiadomo, że jest tutaj gorąco, słonecznie i pięknie. Przede wszystkim dzika przyroda i natura nie pozwala być obojętnym wobec tego miejsca. Każdy, kto chciałby zobaczyć dzikie zwierzęta w ich naturalnych środowisku może zamiast objadania się w święta przyjechać na safari do Kenii.
Zobacz Kenię na mapie


Kenia, Afryka
  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-23-2012, 15:25   #2
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Postów: 28
Domyślnie
Zawsze właśnie niezrozumiałe dla mnie było spędzanie świąt, szczególnie bożonarodzeniowych daleko od domu, jednak nie ma też sensu na siłę - jeśli ktoś tak będzie czuł świąteczny nastrój - to w drogę


__________________
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem

stare 01-23-2013, 15:51   #3
Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Postów: 72
Domyślnie
Ja bardzo cenie sobie klimat świąt i Bożego Narodzenia,wręcz nie wyobrażam sobie ich bez śniegu,a najwięcej jest go w górach,więc zapraszam Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-13-2013, 14:05   #4
Member
 
Avatar urkas
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Postów: 94
Domyślnie
My będziemy w Bieszczadach - po prostu zostajemy sami na święta i nie ma żadnego sensu organizowanie tradycyjnych świąt. Będziemy dokładnie tutaj - Boże Narodzenie w Górach, Święta / Wigilia Bieszczady. Ośrodek Wypoczynkowy Prawda jest taka, że tradycyjne święta będą nas kosztowały dwa razy więcej, tj. by kosztowały. A tam mamy wyżywienie, saunę, normalną wigilię i masę atrakcji. Po co w takim razie mamy zostawać w mieście?


  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-14-2013, 21:01   #5
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Postów: 20
Domyślnie
Bieszczady są piękne o tej porze roku. A w tym pencjonacie byliśmy w czasie wakacji.
Możliwe, że również spędzimy tam święta - nasza rodzina to zaledwie 6 osób.
Doszliśmy do wniosku, że łatwiej będzie wspólnie gdzieś wyjechać, niż organizować tradycyjne święta.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.


__________________
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-15-2013, 13:47   #6
Member
 
Avatar urkas
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Postów: 94
Domyślnie
Raczej nie ma się nad czym zastanawiać - sami wiemy, że tak jest lepiej, taniej i łatwiej. Święta tradycyjne nie mają żadnego związku z odpoczynkiem, jest dokładnie odwrotnie - to masa pracy. Jeśli nie będziecie mieli najbliższych na miejscu, to nie ma sensu zostawać. W hotelach na kolację przychodzą w zasadzie wszyscy i naprawdę jest super ;-)


  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-21-2013, 14:54   #7
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Postów: 34
Domyślnie
Teraz przygotowaliśmy bardzo fajną promocję z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz ferii,warto zajrzeć i wiedzieć więcej
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 12-01-2013, 13:17   #8
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Postów: 24
Domyślnie
o mnie się też marzy taki świąteczny wyjazd, w hotelu Dwór Oliwski mają ciekawą propozycję świąteczną, może to będzie mój kierunek świątecznej podróży.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 12-09-2013, 17:16   #9
Senior Member
 
Avatar eDom
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Postów: 355
Domyślnie
Można wybrać się na np. Maderę, Wyspy Kanaryjskie czy Cypr, żeby poczuć się niemalże jak w tropikach, bez opuszczania UE


  Odpowiedź z Cytatem

stare 02-07-2014, 14:17   #10
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Postów: 165
Domyślnie
Tak szczerze mówiąc to nigdy nie miałem okazji spędzać Bożego narodzenia w ciepłych krajach typu Cypr czy Wyspy kanaryjskie. Jestem ciekaw jak to wygląda bo o samym klimacie świąt raczej nie ma mowy,to coś zupełnie odmiennego.


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
afryka, ameryka południowa, boże narodzenie, brazylia, ciepłe kraje, cypr, egipt, europa południowa, hiszpania, kenia, kuba, portugalia, sri lanka, teneryfa, wyspy kanaryjskie, święta

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.