Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 10-15-2010, 09:23   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie
W miejscowości Gietrzwałd nad rzeką Giłwą, w połowie drogi między Ostródą a Olsztynem w województwie warmińsko-mazurskim znajduje się Sanktuarium Maryjne, do którego ściąga wiele pielgrzymów, ponieważ w tym miejscu wielokrotnie objawiła się Matka Boska.

Same objawienia miały miejsce wtedy, gdy na Warmii trwały najostrzejsze walki z Kościołem katolickim, czyli w czasie tak zwanego kulturkampfu. Te objawienia trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku.Matka Boska ponoć ukazała się trzynastoletniej Justynie Szafryńskiej i dwunastoletniej Barbarze Samulowskiej, które pochodziły z biednych polskich rodzin a Matka Boska mówiła do nich nie tylko po polsku, ale także w gwarze warmińskiej.
Najpierw Maryję zobaczyła Justyna, która wracała z egzaminu przed przystąpieniem do Pierwszej Komunii świętej a kolejnego dnia zobaczyła ją Barbara i według jej relacji Matka Boska siedziała na tronie z Dzieciątkiem Jezus pośród Aniołów.Maryja miała powiedzieć, że jest Najświętszą Panna Maryją Niepokalanie Poczętą i życzy sobie, aby ludzie codziennie odmawiali różaniec. Te wydarzenia wzmocniły w wierze ludność katoolicką i walczyli oni o swoje prawa.
Ponadto ostatniego dnia objawienia Matka Boska miała pobłogosławić pobliskie źródełko, którego cudowne wody do dzisiaj uzdrawiają chorych.
W 1977 roku Kościół uznał Objawienia za autentyczne.

Zobacz Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie na mapie

Gietrzwald
  Odpowiedź z Cytatem

stare 07-25-2012, 09:58   #2
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Postów: 192
Smile
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z wycieczek Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gietrzwałd, mazury, olsztyn, ostróda, sanktuarium maryjne, warmia, warmińsko-mazurskie

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.