Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 04-22-2014, 12:03   #1
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 2
Domyślnie 65% klientów niezadowolonych z jedzenia w samolotach
65% europejskich klientów, podróżujących samolotami, jest niezadowolonych z jakości potraw serwowanych podczas lotu, a niecałe 6% określa jedzenie jako "smaczne". Takie wnioski można wyciągnąć z najnowszej ankiety, przeprowadzonej wśród Użytkowników Zoover.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się zwrócił się do swoich Użytkowników z pytaniem o jakość jedzenia w samolotach, dzięki czemu w sondzie wzięło udział prawie 2000 podróżników. Oto jak wyglądają wyniki głosowania: 39,5% uważa jedzenie za "niezbyt dobre", 25% określa smak jako "okropny", a 30% jako "umiarkowany".

Różnice podczas lotów liniowych i tanich linii lotniczych

Według Użytkowników Zoover jakość jedzenia jest różna w poszczególnych liniach lotniczych. I nie będzie wielkim zaskoczeniem, że w tanich liniach lotniczych, jakość jak i cena dostępnych posiłków, pozostawia wiele do życzenia. Wielu turystów uważa, że ceny w stosunku do jakości jedzenia są horrendalnie wysokie. Posiłki podczas droższych lotów, zostały określone jako smaczniejsze.

Nowe inicjatywy

Aby wyjść na przeciw wymaganiom klientów, linie lotnicze sukcesywnie wprowadzają zmiany i dążą do poprawy jakości serwowanych potraw. Można odnotować kilka przykładów: pasażerowie turecko-holenderskich linii Corendon, mają możliwość zakupu uwielbianych w Holandii krokietów, które są fryturowane na pokładzie.

Również znani kucharze próbują polepszyć samolotowe menu. British Airways zaprosiły do współpracy Heston Blumenthal, a Gordon Ramsay stworzył menu dla Singapore Airlines.

Niemcy najbardziej krytyczni

Niemcy wypowiadają się najbardziej krytycznie na temat smaku potraw, natomiast Polacy są najbardziej zadowoleni z jakości jedzenia. Nasuwa się pytanie, czy nasi rodacy jedzą tylko w najlepszych liniach lotniczych, czy po prostu brakuje nam dobrego smaku...

Aż 74% Niemców bardzo źle ocenia jakość jedzenia, 20% określa smak jako umiarkowany, a tylko 6% jako smaczny. 11% polskich turystów uważa, że jedzenie jest smaczne, a 56% wypowiada się negatywnie na temat jakości potraw.

Holendrzy nieco mniej krytyczni

Holendrzy nieco mniej krytycznie oceniają jakość jedzenia w samolotach, choć aż 56% jest niezadowolonych ze smaku potraw, a tylko 7% ocenia je jako smaczne. 61% Francuzów podziela zdanie większości europejczyków, czyli negatywnie ocenia jakość jedzenia. 30% uważa, że jedzenie jest smaczne lub umiarkowanie dobre.

Belgowie, w porównaniu z resztą Europejczyków są bardziej krytyczni, gdyż 70% ankietowanych określa samolotowe menu jako niedobre lub wręcz okropne w smaku. Tylko dla 4% Belgów jedzenie jest smaczne.

Warunki na pokładzie odpowiedzialne za smak jedzenia

Czy za smak potraw odpowiada jakość dostarczanych produktów czy też ograniczone możliwości 'pokładowej kuchni'? Wygląda na to, że to specyficzne warunki w samolocie, w głównej mierze mają wpływ na jakość serwowanych potraw. Po pierwsze ograniczona przestrzeń, po drugie pod wpływem ciśnienia, smak produktów się zmienia. Zarówno smak słodki jak i słony jest odbierany jako mniej intensywny, a kwaśny i gorzki zostaje zaburzony.

Pod wpływem warunków, panujących na pokładzie zmienia się również intensywność zapachów, a według ankiety aż 80% ludzi uważa, że na smak jedzenia ma wpływ jego zapach.

Więcej informacji na temat ankiety można znaleźć na stronie Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem

stare 06-09-2014, 16:03   #2
Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Postów: 72
Domyślnie
Myślę,że takie newsy odnośnie jedzenia w samolotach to już całkowicie drugorzędna sprawa. Dla mnie osobiście liczą się opinię o samym przewoźniku,czy jest solidny oraz rzecz jasna ceny biletów.


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 01-23-2015, 13:57   #3
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Postów: 1
Domyślnie
Ale jak czeka się na samolot parę godzin to nawet wtych tanich liniach lotniczych powinno być co śdobrego do jedzenia, a nie sucha bułka


  Odpowiedź z Cytatem

stare 01-28-2015, 14:45   #4
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Postów: 53
Domyślnie
To już nie kwestia danego przewoźnika a bardziej restauracji i punktów gastronomicznych na lotnisku,bo czekając kilka godzin na samolot to właśnie tam jesteśmy uziemieni.


__________________
Zapraszamy nad Polski Bałtyk !

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ankieta, jedzenie w samolotach, zoover

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.