Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi (https://www.globforum.pl/)
-   Turystyka Zagraniczna (https://www.globforum.pl/turystyka-zagraniczna/)
-   -   ubezpieczenie podróżne (https://www.globforum.pl/turystyka-zagraniczna/3653-ubezpieczenie-podro-ne.html)

sorento 06-14-2013 21:20

ubezpieczenie podróżne
 
Znajomy ma zapewnioną opiekę medyczną dla firm wykupioną w REKLAMA


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się.
Ubezpieczenie obejmowało ubezpieczenie podróżne. Byłem przekonany że pracując i płacąc ZUS bez łaski przysługuje mu Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez NFZ. Poradziłem mu by skontaktował się ze swoim doradcą. Okazało się że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ma szereg ograniczeń. Nie można się na nią leczyć w Chorwacji. A w wielu krajach Unii Europejskiej jest pobierana jest minimalna opłata, na przykład na Cyprze gdzie 50 Euro to norma za lekarza i leki, dopiero jak jest drożej to można skorzystać z Karty. Do tego sprawdzane jest dokładnie czy wyjazd był na pewno turystyczny. Jeżeli wyjeżdżamy leczyć się za granica to musimy mieć zgodę NFZ, ale jest to możliwe i częściowo refundowane.
A jak wy podchodzicie do ubezpieczenia zdrowotnego za granicą ?

GdanskaNocka_pl 06-19-2013 10:33

Zawsze podczas podróży za granicę należy wykupić osobno ubezpieczenie,to teraz niemal standard i dzięki temu będziemy mieli zagwarantowaną ochronę na terenie całej Unii europejskiej.


REKLAMA


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się

kinia 06-20-2013 13:02

Ja też zawsze wykupuję ubezpieczenie, chociażby najtańsze. Nie muszę się wtedy martwić, że w razie jakiegoś wypadku nie wypłacę się do końca życia.

milagros 07-01-2013 07:35

My z biura podróży mieliśmy obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne, a oprócz tego wykupiliśmy ubezpieczenie na wypadek holowania, bo jechaliśmy własnym autem :)

Nescafe 07-09-2013 11:38

Warto dokupić dodatkowe ubezpieczenie i spokojnie odpoczywać na wyczekiwanych przez cały rok wakacjach. My mamy swoją ulubioną stronę, gdzie kupujemy bilety lotnicze, rezerwujemy hotel i do tego dokupujemy ubezpieczenie. Zainteresowanym podsyłam link do strony internetowej: REKLAMA


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się :)

CentrumWczasowe_pl 07-09-2013 12:32

Tutaj mogę się zgodzić,to szczególnie ważne podczas wyjazdu za granicę,kiedy nigdy tak do końca nie wiemy kiedy przyda nam się ubezpieczenie. Zawsze obowiązkowo należy je wykupić i mieć spokojną głowę podczas wypoczynku.


REKLAMA


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się

milagros 07-17-2013 08:06

Inna sprawa, że ubezpieczyciele często kombinują i małym druczkiem piszą, kiedy odszkodowanie się nie należy - a nie należy się w większości przypadków, tak samo jak robią problemy z pokryciem kosztów leczenia itd. :P

Jumptravel_pl 07-23-2013 14:53

To soja drogą,ale jeżeli wybierzemy dobrą i sprawdzona firmę gdzie już wcześniej kupowaliśmy ubezpieczenie,to raczej nie ma obawy o to,że ktoś nas może oszukac.


REKLAMA


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się

indiam 10-14-2016 17:01

Pewnie, że tak ale od czasu do czasu warto porównać różne ubezpieczenia. Ja robię to na stronie Rankomat. Tam też od razu można ubezpieczenie turystyczne kupić. Jest to wygodne , nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby wszystko załatwić.

globnat 11-23-2016 11:14

erfwe
 
ja mam ubezpieczenie miedzynarodowe, w sumie to duzo nie kosztuje a nigdy niewiadomo kiedy moze sie przydac


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.