Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 05-24-2010, 07:44   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Bydgoski Festiwal Nauki
W dniach 26-28 maja 2010 roku w Bydgoszczy odbędzie się Bydgoski Festiwal Nauki. Impreza odbywa się z inicjatywy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i jej celem są działania na rzecz integracji akademickiego środowiska Bydgoszczy, popularyzacja nauki, kultury i sztuki, promocja wśród mieszkańców Bydgoszczy i regionu najważniejszych osiągnięć naukowych, technicznych, a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką.


Impreza przeznaczona jest dla studentów, nauczycieli, dzieci w wieku szkolnym, seniorów i najmłodszych i dla całych rodzin, a więc dla wszystkich.
Festiwal rozpoczyna się w środę 26 maja o godzinie 16 wielkim koncertem inauguracyjnym na bydgoskim Rybim Rynku. Tego dnia zobaczymy liczne koncerty, pokaz Szalonego Naukowca, w rolę którego wcieli się słynny Patenciarz – uczestnik programu „Mam Talent tresurę psów policyjnych a także:

• koncert zespołu EWI

• finał konkursu "Mama i ja odkrywamy świat"

• pokaz tańców regionalnych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska

• pokaz tańca breakdance w wykonaniu Braterstwa Stylu Dance Studio

• pokaz fitness Beaty Przyborskiej

• pokaz studenckiej formacji tanecznej WSG "BE FREE"

• koncert włoskiego piosenkarza i pianisty Roberto Acciano

• koncert Studentów Instytutu Edukacji Muzycznej UKW

• wspólny koncert chórów: Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Wyższej Szkoły Gospodarki

• zajawki najciekawszych imprez festiwalowych


Dodatkowo w godzinach od 17 do 19 w Muzeum Fotografii odbędą się warsztaty poświęcone fotografii w dawnym stylu, a bezpośrednio po nich, czyli od 19 do 21 na Sali widowiskowej odbędzie się koncert WWwAPK, prowadzenie mgr sztuki Michał Maciudziński, w godzinach: 19:00-21:00, ul. Królowej Jadwigi 14, APK, sala widowiskowa.


Ponadto tego dnia odbędą się liczne wykłady i warsztaty kulturze Włoch, czyli między innymi czytanie bajek włoskich, swawole i pląsy z Pinokiem, warsztaty commedia dell'arte, warsztaty Gotuj z nami po włosku oraz liczne wykłady.
Z kolei 28 maja w piątek od godziny 16 będzie trwał koncert muzyki włoskiej. Tego dnia będzie można spróbować potraw włoskiej kuchni, zobaczyć pokaz parzenia kawy, pokaz fechtunku historycznego oraz walk rzymskich, obejrzeć występ Kabaretowej Grupy Skromnej oraz pokaz włoskich samochodów sportowych Ferrari. Około godz. 21.00 w amfiteatrze będzie można obejrzeć pokaz filmów o Włoszech. Ponadto od godziny 14 w auli uniwersyteckiej trwać będą wykłady o kulturze i historii Włoch oraz loiczne konkursy dla dzieci.
Wstęp na imprezę jest darmowy.Zobacz Bydgoszcz na mapieBydgoszcz
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bydgoski festiwal nauki, bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.