Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 04-02-2010, 12:38   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie ZOO w Bydgoszczy
Ogród Fauny Polskiej ZOO znajduje się w Bydgoszczy na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynki i jest to jeden z 15 ogrodów zoologicznych w Polsce. Obiekt zajmuje obszar 14 hektarów a otwarto go w 1978 roku. Miejsce specjalizuje się w hodowli zwierząt krajowych i znajdziemy tutaj ssaki, patki, gady oraz płazy występujące na terenie Polski.


OD 1994 roku na terenie Ogrodu Fauny funkcjonuje minizoo, które jest atrakcją głównie dla najmłodszych. Mogę one tutaj zobaczyć takie zwierzęta udomowione jak kaczki, króliki, kozy owce i gołębie. Ideą tego obiektu jest umożliwienia bezpośredniego kontaktu dziecka ze zwierzęciem.

Poza tym można w tym ogrodzie spotkać ssaki kopytne, duże drapieżniki, między innymi jelenie, sarny, muflony, daniele, żubry, dziki, wilki, niedźwiedzie, rysie, żbiki, tchórze, kuny czy borsuki. Jeżeli idzie o ptaki, to zobaczymy ptaki drapieżne, sowy, ptaki grzebiące, krukowate i wodne, np. orła bielika, orlika stepowego, sępa płowego, jastrzębia, błotniaki, bażanty, kaczki, gęsie i łabędzie.

W 2001 roku ogród powiększył się o ekspozycję prezentującą zwierzęta świata. Tutaj zobaczymy takie okazy jak zebry, małpy, strusie, emu, gwajaki i kangury.


Na terenie obiektu znajduje się także miniterrarium, które jest otwarte w okresie wiosenno-letnim i prezentuje krajowe gatunki płazów i gadów a w czasie jesienno-zimowym gatunki egzotyczne.

Centralnym miejscem ZOO jest staw, w którego okolicach można oglądać wolno żyjące gatunki ptactwa wodnego, jak kaczki, łabędzie, gęsi, mewy, bociany białe czy czaple siwe.


Ogród Fauny Polskiej jest otwarty w kwietniu od 10- 18, od maja do sierpnia od 10 do 19, w październiku i marcu od 10 do 17,w okresie zimowym od 10 do 16, jednak obiekt jest zawsze nieczynny w poniedziałki i święta.


Bilet normalny kosztuje w sezonie 8 zł a poza nim 6 zł, a za ulgowy zapłacimy odpowiednio 5 i 4 zł. Dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie.
Można także zorganizować w ZOO przyjęcie urodzinowe dla dzieci, a które zapłacimy 100 zł plus 10 zł od każdego dziecka.


Zobacz Ogród Fauny Polskiej na mapieGdanska 173-175, 85-674 Bydgoszcz
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, minizoo., myślęcinek, ogró fauny, park kultury i wyoczynku, zoo

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.