Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 02-07-2011, 15:56   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Grodzisko "Sławogród"
Nad jeziorem Drawskim w Czaplinku w województwie zachodniopomorskim mieści się grodzisko "Sławogród", które jest rekonstrukcją warowni wczesnośredniowiecznej. Zobaczymy tutaj rekonstrukcje budynków i fortyfikacji oraz wiele innych atrakcji.


Gród jest niejako średniowiecznym skansenem, ale poza obiektami architektonicznymi znajdziemy tutaj zagrodę ze zwierzętami, rosnące przy chacie zioła, z których gospodyni robi wywary i leki oraz wojów, którzy odpierają ataki barbarzyńskich sąsiadów i obcych plemion.Ponadto spotkamy tutaj odziane w epokowe stroje niewiasty, które na krośnie tkają piękne materiały, kowali pracujących w kuźni oraz najstarszego i najmądrzejszego męża, który opowiada o dawnych bogach i odsłania przyszłość używając magicznych run a także stragany kupców, którzy zwożą towary ze wszystkich stron świata.Zobaczymy tutaj architekturę i dawne budownictwo, dowiemy się jak żyli nasi przodkowie, co jedli, jak mieszkali, poznamy stroje wczesnośredniowieczne oraz uzbrojenie, kowalstwo oraz mincerstwo, religię i obrzędy naszych przodków oraz dowiemy się jak karano przestępców i rywali politycznych.W Sławogrodzie znajduje się także małe zoo, w którym możemy podziwiać owce i kozy. Ponadto można tutaj skorzystać z takich atrakcji jak chodzenie na szczudłach, gra w Kubb, rzut oszczepem do celu, chodzenie na szczudłach, walka na bezpieczne miecze, wybicie w kuźni pamiątkowej monety, poszukiwanie skarbu oraz przeciąganie liny.W grodzisku tym można także zorganizować imprezy indywidualne, imprezy okolicznościowe oraz imprezy dla firm. Znajdziemy tutaj także szeroką ofertę cateringową i pokazową.Sławogród jest czynny cały sezon letni dla turystów oraz cały rok dla szkół i klientów indywidualnych, jednak poza sezonem letnim lepiej się umówić na wizytę pod numerem telefonu: 94 3754545, 602424690 lub mailowo: slawogrod@wp.pl.Bilet wstępu do grodziska wraz z korzystaniem ze wszystkich atrakcji kosztuje 10 zł. Za 7 zł mamy zapewnione zwiedzanie obiektu, rzut oszczepem, grę w kubby, chodzenie na szczudłach, pokaz w kuźni oraz pamiątkową monetę.


Zobacz Grodzisko Sławogród na mapie

Czaplinek, zachodniopomorskie
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czaplinek, drawskie, grodzisko, grodzisko sławogród, jezioro, jezioro drawskie, jezioro drawsko, skansen, sławogród, zachodniopomorskie

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.