Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 10-01-2010, 13:49   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Bunkier V3
W Międzyzdrojach znajduje się jedyna w Polsce ekspozycja tajnej broni niemieckiej V-3 pochodząca z okresu II wojny światowej i jest ona niekiedy nazywana tajną bronią Hitlera. To minimuzeum jest powszechnie nazywane Bunkier V3, którym był tajnym poligonem doświadczalnym.

Celem tej wystawy jest ukazanie ciekawostek militarnych, których zadaniem była zmiana toku wojny. Ekspozycja mieści się w bunkrze, w którym były składowane pociski V-3 a niedaleko tego miejsca znaleźć można pozostałości stanowisk ogniowych tych pocisków.Broń V3 miał być działem wielokomorowym , w którym pocisk miał być wystrzeliwany ciśnieniem gazów prochowych z wielu komór ładunkowych, a główny ładunek miotający miał być odpalany w głównej komorze nabojowej działa.V3 to także kryptonim niemieckiego działa wielokomorowego o przewidywanym zasięgu 160 km, który miał być przeznaczony do ostrzeliwania Londynu. Jego konstrukcję opracowano w 1942 roku a już rok później miały miejsce próby doświadczalne, między innymi w placówce badawczej w Zalesiu pod Międzyzdrojami.W lutym 1945 roku zakończono prace nad działem a jego kilka bojowych wersji użyto na froncie zachodnim, podczas niemieckiej ofensywy w Ardenach, jednak pomysł upadł, lecz idea skonstruowania działa wielokomorowego przetrwała.Muzeum Bunkier V3 można zwiedzać od 1 maja do 30 września.
Bilet normalny kosztuje 4 zł a ulgowy 3 zł.
Za parking oraz możliwość filmowania i robienia zdjęć nic się nie płaci.
Zobacz Międzyzdroje na mapie

Miedzyzdroje, zachodniopomorskie
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bałtyk, binkry, bunkier v3, historia, ii wojna światowa, międzyzdroje, morze, morze bałtyckie, zachodniopomorskie, zalesie

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.