Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 02-15-2010, 10:29   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Ryanair
Zaletą Ryanair jest to, że jest tania i dokonuje przelotów w wiele miejsc Europy.

Chociaż ostatnio mówiło się o upadku tej firmy (szereg odwołanych samolotów, likwidacja wielu baz, brak chętnych pracowników) uważam, że warto korzystać z ich usług.

Bilety rezerwujemy i opłacamy drogą elektroniczną, czyli najpierw wybieramy na stronie przewoźnika interesujący nas termin i miejsce przeznaczenia, potem przelewamy pieniądze na konto, dostaje potwierdzenie wrz z numerem lotu na e-mail- który musimy koniecznie mieć ze sobą na odprawie! (może być nawet zapisany w komórce, ważne, aby był) i tyle. Można też udać się do biura Ryana i tam kupić bilet, jednak nie w każdym mieście jeszcze mają biura i ja akurat z tej opcji nigdy nie korzystałam, więc nie wiem czy jest drożej czy tak samo.


Jedyne co mnie irytuje to bagaż- może ważyć jedynie 15 kg. Ale można to obejść, ponieważ nawet na walizkę cięższa o 3 kg pracownicy linii przymykają oko i nie musimy dopłacać, co nigdy się nie zdarza np. w liniach EasyJet- przekroczyłeś, płacisz. Oczywiście nie można przesadzać i ładować 10 nadprogramowych kilogramów, no chyba że nie straszne nam dopłaty- bodajże 10 euro za każdy kilogram.

No i ceny- niby niskie, ale po doliczeniu bagażu, wszelkich opłat itd. nie jest już tak różowo. Wtedy najlepszą opcja wydaje się rezygnacja z bagażu głównego i podróz jedynie z podręcznym ,ale nie zawsze jest to możliwe.
Ale trzeba dodać, że firma ma swojej ofercie często takie okazje, ze jeżeli odpowiednio wcześnie zarezerwujemy przelot, płacimy de facto tylko za bagaż plus opłaty lotniskowe, więc uda nam się polecieć w stosunkowo odległe miejsca nawet za 70 zł!

Catering orz obsługa samolotów są bez zarzutu, jednak czasem problemowi są pracownicy lotniska. Chodzi mi zwłaszcza o te dodatkowa opłatę za uprzywilejowane wejście na pokład. Wiadomo przecież, że korzysta się z tych linii głównie ze względu na cenę, więc jeżeli ktos nie uiscił dodatkowej opłaty a stoi z małym dzieckiem to powinni już puścic go przodem a nie zawsze to robią.

Generalnie trzeba za wszystko dodatkowo płacić- wózek, jedzenie, pierwszeństwo wejścia, bagaż, ale jeśli weźmiemy kanapki na drogę, zabukujemy bilet wcześniej, nie mamy małych dzieci i nie musimy pierwsi biec do samolotu, aby zając dobre miejsce (mi jakoś zawsze udawało się znaleźć idealną miejscówę bez szczególnego wysiłku) ta linia będzie dla nas idealna.

Tylko pamiętajmy, że nie dostaniemy zwrotu poniesionych kosztów, jeśli sami zrezygnujemy z przelotu. Istotne jest też, że przebukowanie terminu przelotu kosztuje niemal tyle samo, co nowy bilet, więc dobrze się zastanówmy zanim ostatecznie dokonamy zakupu.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 06-15-2011, 09:02   #2
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Postów: 49
Domyślnie
Leciałam raz z Ryanair i nie wspominam tego dobrze. Obsługa firmy w ogóle sie nami nie interesuje, co do pasażerów to także nie mam dobrego zdania, chyba zapomnieli gdzie się znajdują.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 08-18-2013, 17:15   #3
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Skąd: Wrocław
Postów: 19
Domyślnie
Luksusów nie ma, ale za to bardzo niska cena


  Odpowiedź z Cytatem

stare 05-29-2014, 14:03   #4
Member
 
Zarejestrowany: May 2014
Skąd: Wrocław
Postów: 37
Domyślnie
Dalej oferują tanie loty? Bo przecież głośno było kiedyś o ostrych podwyżkach cen biletów (wszystko przez rosnące ceny paliw). Ponoć Ryanair za wszelką cenę chce pozostać tanim przewodnikiem, ale szczerze mówiąc nie wiem jak sytuacja wygląda teraz - ceny są tak przystępne jak kiedyś, czy jednak jest drożej (choć mimo wszystko Ryan dalej pozostaje najtańszy na rynku)


  Odpowiedź z Cytatem

stare 07-25-2014, 11:47   #5
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Postów: 4
Domyślnie
Płynęłam problem do Szwecji ze Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
Samolot to zero atrakcji, nudna, odprawa kilka godzin lotu siedząc w miejscu. Moim zdaniem warto przeanalizować tym bardziej, że ceny są coraz bardziej atrakcyjne.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 10-17-2017, 16:54   #6
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Postów: 3
Domyślnie
Zazwyczaj latamy właśnie Ryanairem


  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-08-2017, 08:50   #7
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Postów: 31
Domyślnie
Ostatnio ten przewoźnik reklamuje się jako jeden z najtańszych, faktycznie możecie to potwierdzić? Im więcej opinii tym oczywiście lepiej.


__________________
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem

stare 02-10-2018, 21:33   #8
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Postów: 3
Domyślnie
Największą zaletą tego przewoźnika są właśnie ceny. Ale z obsługą bywa różnie, dużo zależy od lotniska.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 02-21-2018, 05:22   #9
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Skąd: Nietoperek
Postów: 35
Domyślnie
Nie ma co spodziewać się wielkich luksusów. Najlepiej wychodzi się w ryanie kiedy lecimy tylko z bagażem podręcznym.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 10-17-2018, 20:40   #10
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Postów: 78
Domyślnie
Komfort średni, czasem strajkują lub odwołują loty, ale ceny mają zdecydowanie najlepsze


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ceny, opinie, przeloty, ryanair, samolot, tanie linie lotnicze

« warto? | - »
Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.