Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 03-16-2010, 14:23   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Jak uniknąć pogodowych niespodzianek
Wybierając się na wyjazd obojętnie w jaki rejon, czy za granicę, czy nad polskie morze, w góry czy w jakiekolwiek inne miejsce, miejmy na uwadze to, że warunki pogodowe mogą być niż w miejscu, w którym się aktualnie znajdujemy. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, przeczytaj, na co należy być przygotowanym.


  • Sprawdź pogodę na cały tydzień dla miejsca, w które planujesz jechać. Najlepiej skorzystać z prognozy krótkoterminowej, gdyż te długoterminowe są mało wiarygodne.
  • Oprócz temperatury sprawdź panującą w rejonie wilgotność powietrza, prędkość wiatru oraz występowanie opadów.
  • Zorientuj się czy w miejscu planowane wyjazdu występuje duża zmienność pogody. Bo może się zdarzyć, że przez 2 dni będzie słońce, a potem cały czas będzie padać.
  • Zwróć uwagę na to, jaka jest temperatura za dnia a jaka nocą. Czasem amplituda jest tak wysoka, że możemy marznąć w nocy, jeśli nie zabierzemy odpowiedniej odzieży.Najlepiej zabierz ze sobą przynajmniej jedną parę długich spodni, jedna parę ciepłych skarpet, buty na zmianę, kurtkę przeciwdeszczową, jeden polar oraz specjalne wdzianko przeciwdeszczowe- zajmuje mało miejsca a chroni także przed wiatrem. Czasem warto także zabrać ze sobą czapkę, nawet jeśli wybieramy się na wycieczkę w środku lata.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
co zabrać, pogoda, poradnik

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.