Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 05-09-2011, 09:47   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Dziwne zagraniczne przepisy prawne
W każdym kraju są inne przepisy. Jedne wydają nam się absurdalne, a inne całkiem konkretne. Niemniej jednak trzeba się dostosować do jednych, i do drugich, będąc za granicą, ponieważ w przeciwnym wypadku czekając na nas wysokie kary. Zobacz, w jakich krajach są grzywny za naruszenie dziwnych przepisów.
 • W kraju najczęściej odwiedzanym przez naszych rodaków, czyli w Anglii za zdradę stanu uznaje się przyklejenie do góry nogami znaczka z wizerunkiem Królowej, a zatem trzeba być ostrożnym przy wysyłaniu pocztówek i listów. Z kolei w Parlamencie do dzisiaj obowiązuje zakaz noszenia zbroi.

 • We Włoszech mężczyźni muszą respektować zakaz noszenia spódnic, za którego złamanie można trafić do aresztu. A wszyscy turyści nie mogą karmić ptaków na Placu Św. Marka w Wenecji, a w Rzymie śpiewać, jeść i tańczyć na ulicach w grupach powyżej trzech osób, bo w przeciwnym wypadku dostaniemy 500-eurowy mandat.

 • Wiele osób jeździ do Francji a konkretniej do Paryża po to, aby się oświadczyć. Tutaj na każdym kroku spotkamy zakochane pary i praktycznie wszędzie można się całować…za wyjątkiem pociągów. Jeśli pocałujemy się w pociągu, dostaniemy wysoką grzywnę.
  Nie wolno także utrwalać na fotografii policjantów i ich pojazdów.

 • W Stanach Zjednoczonych jest wiele absurdalnych przepisów, a każdy stan ma swoje dziwne prawa. W Arkansas karane jest niepoprawne wymawianie nazwy państwa, w Wirginii mężczyzna może trafić do aresztu za łaskotanie kobiety, natomiast w Ohio podczas wyprzedzaniu samochodu należny zawsze trąbić.

 • Z kolei w Kanadzie, w mieście Oshawa obowiązuje całkowity zakaz wspinania się na drzewa.

 • W dalekiej Australii mandat w wysokości 300 dolarów można dostać za przeklinanie w miejscach publicznych, a do aresztu trafić na naruszenie zieleni z któregoś z Parków Narodowych, a zatem nie można stamtąd zerwać nawet źdźbła trawy. Ponadto wysokie kary są na granie w autobusach ma oboju

 • Jeżeli jesteś kobieta i planujesz podróż to Boliwii, to musisz wiedzieć, że tutaj nadaj obowiązuje prawo, które zabrania kobiecie zamówić w barze i restauracji więcej niż jeden kieliszek wina.

 • Tajlandia na Dalekim Wschodzie to całkiem odmienny kraj od naszego, pod każdym względem. Tutaj trzeba patrzeć pod nogi, kiedy się spaceruje, ponieważ za nadepnięcie monety z wizerunkiem króla Bhumibol Adulyadej grozi grzywna w wysokości kilku tysięcy dolarów lub więzienie. Ponadto karany jest brak bielizny w miejscach publicznych lub pokazywanie się bez koszulki.

 • W Singapurze nieciekawie mają wszyscy. Tutaj zabroniona jest pornografia i wszystko, co jest nią związane. A zatem nawet we własnym domu nie możemy chodzić nago, tylko od razu trzeba zakładać szlafrok, bowiem jeśli jakiś sąsiad zobaczy, że nie mamy na sobie ubrań, może zadzwonić po policję i wówczas dostaniemy wysoki mandat.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 07-28-2011, 19:38   #2
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Postów: 1
Domyślnie
To nieprawda, że we Włoszech mężczyźni muszą respektować zakaz noszenia spódnic. Ten przepis jest martwy.
Byłem tego roku we Włoszech, w spódnicy. Widziało mnie kilku policjantów i policjantka (w spodniach). Nawet nie zwrócili mi uwagi.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 12-12-2012, 15:14   #3
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Postów: 13
Domyślnie
może nie było na co tej uwagi zwracać?


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
absurdalne przepisy, anglia, australia, boliwia, dziwne przepisy, francja, kanada, przepisy, przepisy prawne, singapur, stany zjednoczone, tajlandia, wielka brytania, włochy, zagraniczne przepisy

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.