Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 12-10-2010, 16:00   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Gdzie się nie przeprowadzać
Czasami nam się wydaje, że nasza okolica nie ma nic atrakcyjnego do zaoferowania i że przyjemnie by było zamieszkać lub chociaż pomieszkać w innym rejonie świata. Ale trzeba pamiętać, że w niektórych miejscach, nawet w tych, które wydają się czasem rajem, bywa bardzo niebezpiecznie i nawet gdybyśmy tam pojechali, zaraz chcielibyśmy wracać do domu. Oto najniebezpieczniejsze miejsca do mieszkania.


  • Chociaż stolica Kampanii, czyli Neapol jet częstym miejscem wycieczek i mieszka tam ponad pół miliona osób, to leży on nad zatoką Neapolitańską, u stóp słynnego Wezuwiusza. A jak wiadomo jest on jednym z pięciu najniebezpieczniejszych wulkanów świata. Wprawdzie wybucha jedynie raz na sto lat, ale wówczas niszczy wszystko, co napotyka na swej drodze. Ostatni wybuch miał miejsce w 1944 roku, więc przez parę lat można tam jeszcze spokojnie pomieszkać, ale potem...


  • W Ameryce Południowej wydaje się ciekawie, ale pustynia San Pedro de Atakama w Chile to jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi. Wprawdzie teraz u nas panuje zima i chętnie wybralibyśmy się do jakiegoś gorącego kraju, ale akurat tutaj każda kropla deszczu jest na wagę złota a ostatni deszcz spadł na początku XX wieku, a zatem jest tu wyjątkowo sucho i mało przyjaźnie. Chyba więc lepiej siedzieć u nas w kraju.


  • A Merapi, który jest położony w centrum indonezyjskiej wyspy Jawa, jest zagrożeniem dla mieszkańców dużego miasta Yogyakarta oraz okolicznych wiosek. Wybucha on co cztery lata a lawiny piroklastyczne złożone z gorących gazów wulkanicznych, popiołu i fragmentów skalnych palą wszystko na swej drodze. Jednak z jakiegoś powodu ludzie wciąż mieszkają w jego pobliżu.


  • Z kolei w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej niebezpieczne jest miasto Chicago na południowo-wschodnim brzegu wielkiego jeziora Michigan, w pobliżu rzeki Missisipi. Nazywa się je "Wietrznym Miastem", ponieważ zmiany klimatyczne powodują tutaj dramatyczny wzrost fali upałów i powodzi. Pod koniec tego wieku może być tak, że temperatury w upalne dni wzrosną powyżej 43 stopni Celsjusza. Ale do końca wieku mamy jeszcze trochę czasu.


  • Haiti jest niekiedy marzeniem dla pragnących słońca i drinków z palemką. Ale to właśnie ten rejon często nawiedzają potężne cyklony tropikalne, trzęsienia ziemi oraz powodzie. Może jednak warto odwiedzić inne miejsce.


  • Innym rajem są Malediwy, na których znajdziemy najpiękniejsze plaże naszej planety. Jeszcze można tam się wybrać, ale w ciągu stu lat rejon może zniknąć z powierzchni ziemi z powodu globalnego ocieplenia. Dlaczego? Otóż dlatego, że aż 80 procent powierzchni Malediwów położona jest jedynie 1 metr nad poziomem morza.


  • Także brytyjskie Kajmany leżące 150 km na południe od Kuby nie są bezpieczne. Chociaż to miejsce nadal jest tropikalna rozrywką światowej śmietanki towarzyskiej, to właśnie tutaj występuje najwięcej na świecie huraganów a jedna z trzech wysp, czyli Grand Cayman gości go u siebie co najmniej raz na dwa lata.


  • Raczej do Rosji nikt nie chce uciekać, ale jeśli komuś przyjdzie to jednak na myśl, to niech unika miejscowości Wierchojańsk, która jest najzimniejszym miastem tego kraju. Kiedy temperatura jest tak niska, że może nawet zabić. Jak dotąd najniższą temperaturę odnotowano tutaj w 1892 roku i było to - 67,8 stopni Celsjusza.


  • Ale zagrożeniem jest nie tylko chłód, a także gorąco. Jedna z najsłynniejszych azjatyckich metropolii, czyli Bangkok w Tajlandii leży jedynie 2 metry nad poziomem morza. W czasie sezonu monsunowego jest tu niebezpiecznie a grząskie podłoże i ciągłe wypompowywanie wód gruntowych powoduje, Bangkok opada 5 centymetrów rocznie, więc za kilkanaście lat grozi mu zagłada.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-20-2013, 15:33   #2
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Postów: 96
Domyślnie
No przyznam szczerze, że zostałem całkowicie zniechęcony do osiedlania się w tych miejscach xD


  Odpowiedź z Cytatem

stare 07-21-2017, 16:50   #3
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Postów: 11
Domyślnie
patrząc na tegoroczny lipiec to wyprowadziłabym się wszędzie, byle było ciepło


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ameryka północna, ameryka południowa, azja, bangkok, chicago, chile, europa, europa południowa, haiti, indonezja, kajmany, malediwy, merapi, neapol, niebezpieczne miejsca, porady, rosja, stany zjednoczone, tajlandia, wierchojańsk, włochy

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.