Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 08-02-2010, 15:31   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Gdzie nie jechać na wakacje
Wielokrotnie pisaliśmy już o miejscach, w które warto pojechać na wczasy. Są na świecie jednak rejony, które lepiej jest omijać szerokim łukiem. Oto lista miejsc, w których lepiej nie planować sobie na wakacyjny wyjazdy.
  • Wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, mimo tego że są bardzo piękne, w tym roku nie stanowią atrakcji turystycznej, ponieważ w kwietniu wybuchłą należąca do koncernu BP platforma wiertnicza Deepwater Horizon, co w efekcie spowodowało wyciek ropy ze złoża pod dnem do wód Zatoki Meksykańskiej, czyli największą katastrofę ekologiczną w historii Stanów Zjednoczonych.

  • W Stanach Zjednoczonych nie polecam także Doliny Śmierci, która znajduje się na pustyni Mojave w południowej części stanu Kalifornia. Jest to najbardziej suche miejsce w całej Ameryce a temperatura w ciągu dnia nie spada tutaj poniżej 50°C, a w nocy 37°C.

  • W krajów afrykańskich powinno się unikać Mali, ponieważ obecnie przebywa tam wielu terrorystów z Al-Quaidy. A porwania nie należą do rzadkości.

  • Z kolei w Egipcie lepiej jest w tym roku odpuścić sobie Hurghadę, ponieważ i tutaj dotarła ropa z Zatoki Meksykańskiej. W wyniku wybuchu zanieczyszczeniu 20 kilometrów wybrzeża i pomimo tego że większość wybrzeża została oczyszczona, to Egipska Państwowa Agencja Ochrony Środowiska dalej ostrzega o zagrożenie dla pobliskiego rezerwatu przyrody morskiej.

  • Jednym z piękniejszych krajów europy jest Islandia ze swoimi gejzerami, wulkanami i gorącymi źródłami. Jednak niedawno przez wybuch jednego z islandzkich wulkanów została sparaliżowana cała przestrzeń lotnicza, a zatem aby uniknąć niespodzianek na lotnisku, lepiej jest omijać ten kraj.

  • Jeżeli zależy nam na podróży do krajów Dalekiego Wschodu, to lepiej pojechać w inne miejsce niż chiński Pekin czy Kambodża. W Pekinie zastaniemy smród, spowodowany spalinami i dymem z setek fabryk i smog, który skutecznie uniemożliwi nam podziwianie miasta. Natomiast Kambodża, która jest raczej czysta i naturalna, jest niebezpieczna z uwagi na zamieszki kambodżańskie tajlandzkie.

  • Ostatnio jedno z biur podróży wprowadziło w swojej ofercie wycieczki do… Afganistanu. W tym kraju czekają nas takie atrakcje jak ucieczka przed talibami, spacery pomiędzy minami czy jedzenie posiłków wprost z podłogi. Jednak nawet na stronie MSWiA jest komunikat, aby nie jeździć do tego kraju, ponieważ zamachy bombowe czy porwania są tutaj raczej na porządku dziennym.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 08-04-2010, 15:43   #2
Member
 
Avatar jeżynka
 
Zarejestrowany: May 2010
Postów: 43
Domyślnie
dobrze, że napisalaś o tej hurghadzie, bo to popularne miejsce iwiele osób tam jeździ


  Odpowiedź z Cytatem

stare 02-22-2011, 15:31   #3
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Postów: 2
Domyślnie
Ja wole jechać na Ukrainę ! Blisko i tanio, zwłaszcza kiedy nie ma dużo czasu !
Polecam i pozdrawiam !


  Odpowiedź z Cytatem

stare 10-13-2011, 15:05   #4
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Postów: 6
Domyślnie
Ja rowniez polecam Ukraine, a szczegolnie Odesse. Najlepiej samemu zorganizowac wyjazd i pozwiedzac to co sie chce. Warto jest rowniez wynajac auto na miejscu. Ja rezerwuje zawsze bilety, hotel i samochod na jednej stronie Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się. Tanio, szybko i wygodnie


  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-01-2011, 17:16   #5
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Postów: 3
Domyślnie
Ja tam wole Litwę;D Blisko, tanio i dogadać jest się łatwo, więc można wszystko samemu załatwić bez pośrednictwa biura podróży


__________________
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem

stare 12-05-2011, 17:04   #6
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Postów: 19
Domyślnie
Przy zachowaniu zdrowego rozsadku mozna jechac wszedzie.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 07-19-2012, 16:53   #7
Member
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Postów: 62
Domyślnie
Cytat:
Napisał Splinter29 Zobacz post
Przy zachowaniu zdrowego rozsadku mozna jechac wszedzie.
Dokładnie! Ważne, żeby dokładnie sprawdzić wszelkie informacje na temat miejsca, do którego się wybieramy. I nie oszczędzać na szczepionkach czy innego rodzaju środkach ostrożności to ma być przecież przyjemność, a nie męczarnia!


  Odpowiedź z Cytatem

stare 07-26-2012, 12:16   #8
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Postów: 31
Domyślnie
Rok temu byłem w Dolinie Smierci w stanach zjednoczonych! Po prostu przecudowne miejsce. w ogóle pasjonują mnie kaniony, cała ameryka północna chętnie pojechałbym jeszcze raz!


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
afganistan, afryka, ameryka, azja, chiny, dolina śmierci, egipt, europa, gdzie nie jechać, hurghada, islandia, kambodża, mali, pekin, poraady, stany zjednoczone, wakacje, wczasy, zatoka meskykańska

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.