Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 04-29-2010, 11:11   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Jarosławiec
Jarosławiec to niewielka nadmorska wieś w województwie zachodniopomorskich na Wybrzeżu Słowińskim, na wschodnim krańcu Zatoki Pomorskiej, na Przylądku Jarosławieckim. Est to miejscowość rybacka oraz turystyczno-wypoczynkowa. W Jarosławcu znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych, ośrodków rehabilitacyjnych, pensjonatów, pokoi gościnnych, campingów oraz pól namiotowych. Pomimo tego że mieszka tutaj niewiele ponad 300 mieszkańców, to w sezonie letnim wypoczywa tutaj 15 tysięcy turystów naraz.


Jarosławiec już w XV wieku był rybacką osadą a jego mieszkańcy trudnili się także zbieraniem bursztynu. Dopiero od połowy XIX wieku nastąpił powolny rozwój turystyki w tym miejscu a przed I wojną światową wypoczywali tutaj przedstawiciele niemieckich środowisk artystycznych.Obecnie miejscowość ma do zaoferowania kamieniste i piaszczyste plaże otoczone lasami sosnowymi oraz roślinność wydmową. Na 2 kilometrach brzegu ciągną się klify osiągające wysokość nawet 45 metrów.
Ponadto we wsi znajduje się wysoka na ponad 33 metry latarnia morska z 1829 roku oraz kilka budynków o konstrukcji szachulcowej z XIX i XX wieku, kościół a także poligon wojsk NATO.Będąc w Jarosławiu można także odbyć rejs łodzią z niewielkiej przystani morskiej oraz wykapać się w pobliskich jeziorach Kopań i Wicko.
Tutaj także przy sanatorium Panorama Morska znajduje się aquapark posiadający trzy baseny: ze sztuczna falą, rekreacyjny oraz wielofunkcyjny.
Ponadto można w Jarosławcu skorzystać z wypożyczalnie rowerów, boiska do siatkówki, boiska do piłki nożnej, łowiska oraz z przejażdżek konnych.Zobacz Jarosławiec na mapie
Jaroslawiec, zachodniopomorskie
  Odpowiedź z Cytatem

stare 03-25-2011, 09:58   #2
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 3
Domyślnie
Polecam baseny sanatorium panorama morska. My byliśmy na turnusie w sanatorium więc mogliśmy korzystać do woli. A jest z czego. Baseney posiadają rózne funkcje, jest rzeka . czy sztuczna fala. śa dwie zjeżdżalnie. Mnóstwo leżaków, parasole. Fantastycznie zagospodarowany teren, wdospady. slałki. Można skorzystaż z inhalacji w grocie solnej czy z łaźni parowej. Obok basenów jest restauracja gdzie można coś zjeśc lub wypić, więc nie trzba martwić się o to że zgłodniejemy.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 12-31-2012, 18:34   #3
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Postów: 11
Domyślnie
Ja polecam hotel tutaj Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się cena może trochę zaporowa ale za to w komplecie jest wszystko. Nie musisz się o nic martwić i w wypadku złej pogody masz zapewnione dla siebie i dzieci szereg atrakcji. Naprawdę warto. Relaks na urlopie pierwsza klasa!


  Odpowiedź z Cytatem

stare 02-20-2013, 12:39   #4
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Postów: 36
Domyślnie
Może ktoś jeszcze miał okazję nocować w tym hotelu i napisze szczegóły? Byłoby bardzo fajnie wiedzieć chociażby to na jakim poziomie kształtują się ceny.


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
aquapark, jarosławiec, morze, morze bałtyckie, zachodniopomorskie

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.