Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 10-22-2010, 10:05   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Nawiedzone miejsca w Polsce
W każdym kraju znajdzie się nawiedzone miejsca. Niektórzy omijają je z daleka a inni wręcz przeciwnie, szukają w nich wrażeń i adrenaliny. Także w Polsce znajdziemy nawiedzone miejsca. Oczywiście z niektórymi wiążą się tylko legendy, które nie mają nic wspólnego z prawdą, ale inne naprawdę mrożą krew w żyłach.

Oto lista najbardziej przerażających miejsc w naszym kraju.Babia góra


Babia Góra, czyli inaczej Królowa Beskidów, od wieków uchodzi za magiczną górę, na której dawniej odbywały się sabaty czarownic nazywanych niegdyś "babami".
Ponoć na szczycie tej góry znajdował się czarci zamek, lecz obecnie zostało z niego jedynie ogromne rumowisko.Zamek Czocha


Ponoć już od 300 lat w murach zamku mieszka duch Ulriki, którą mąż ukarał za zdradę wrzuceniem do zamkowej studni, w której umarła w strasznym męczarniach.
Owocem zdrady Ulriki było dziecko, które okrutny mąż kazał zamordować i zamurować nad kominkiem w jednej z komnat zamku.
Ponoć do dziś można usłyszeć płacz dziecka rozbrzmiewający w komnatach zamku oraz spotkać wędrującą Ulrikę.Kamienne kręgi w Odrach


Kamienne kręgi w Odrach na Pomorzu jest to pradawne cmentarzysko Gotów, a wiadomo, że wszystko co jest z nimi związane otacza aura tajemnicy.
Od dawna wierzono, że w tym miejscu straszy, a grozy miejscu dodaje fakt, że w leju ziemnym znaleziono ludzkie szczątki. Ponoć można także usłyszeć czasem dźwięk kościelnego dzownu, który wydobywa się z polodowcowego oczka.Zamek w Golubiu-Dobrzyniu


Rezydencja ta należała do Anny Wazówny, która zmarła w 1625 roku w wieku 57 lat. Jednak kobieta była tak przywiązana do zamku, że do dziś można spotkać ją nocą na zamkowych krużgankach i murach ubraną w białe szaty i w diademie na głowie.
Ponoć duch jest przyjazny, niemniej jednak chyba nie jest to przyjemne doświadczenie go spotkać.Nawiedzony dom w Wierchomli


W Parku Etnograficznym w Wierchomli znajduje się chata, w której na strychu powiesił się kiedyś parobek, ponieważ był nieszczęśliwie zakochany w córce właściciela zagrody. Od momentu jego śmierci w okolicach chaty, można było usłyszeć niepokojące dźwięki. Aby wypędzić ducha chatę rozebrano i przewieziono do skansenu, jednak do dzisiaj można w nim zobaczyć przesuwające się samoistnie przedmioty a także usłyszeć odgłosy kroków oraz jęki.Zamek w Pieskowej Skale


W tym zamku ponoć mieszka wiele duchów. Jednym z nich jest ducha Krzysztofa Szafrańca, który został w 1484 roku ścięty z rozkazu Kazimierza Jagiellończyka i dziś przechadza się po korytarzach i komnatach zamku odziany w ciemne szaty.
Inną zjawą jest duch Dorotki, córki szlacheckiej, która była zakochana w giermku a została wydana za Szafrańca. Potajemnie spotykała się więc z ukochanym, ale kiedyś ich przyłapano i wydano na nich karę śmierci. Giermka rozszarpały konie, Dorotka skazano na śmierć głodową w baszcie. Ponoć do dziś można zobaczyć jak klęczy z twarzą zwróconą ku ścianie, jednak rozpływa się, gdy ktokolwiek próbuje do niej podejść.Nowy Sącz


Legenda głosi, że nocą po ulicach miasta przechadza się duch jednego z najlepszych XVII-wiecznych alchemików europejskich. Michał Sędziwój po śmierci w 1646 roku tak bardzo tęsknił za swoim rodzinnym miastem, że teraz przechadza się nocą jego ulicami a kto go napotka na swej drodze, ten dozna szczęścia.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 05-06-2011, 12:31   #2
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Postów: 24
Domyślnie
A co z Łysicą na której odbywały się zloty czarownic? Nie sposób o niej zapomnieć. Mimo iż wysokość mała,to góry świętokrzyskie również mają swoje tajemnice


  Odpowiedź z Cytatem

stare 05-16-2011, 09:37   #3
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2011
Postów: 29
Domyślnie
Faktycznie,na Łysicy odbywały się zloty czarownic wiec to miejsce także trzeba zaliczyć do tych "magicznych". To samo jeżeli chodzi o zamek w Ogrodzieńcu.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 12-09-2013, 16:53   #4
Senior Member
 
Avatar eDom
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Postów: 355
Domyślnie
Ssstrasznie interesujące miejsca


  Odpowiedź z Cytatem

stare 12-12-2013, 20:43   #5
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Postów: 17
Domyślnie
Ruiny zamku w Gołańczy, gdzie z jeziora czasami wychodzi Hanka :-)
Biała Dama w zamku w Rydzynie.
To dwa miejsca, które na szybko przychodzą mi do głowy :-)


  Odpowiedź z Cytatem

stare 01-21-2014, 14:55   #6
Member
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Postów: 98
Domyślnie
Mi przychodzi zamek w Będzinie,gdzie też podobno w nocy widać "Białą Dame",ale ile w tym prawdy? Przekonajmy się sami


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 07-18-2014, 09:34   #7
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Skąd: Warszawa
Postów: 12
Domyślnie
Nawiedzone miejsce? Nie wiem, czy znam takie, ale sama nigdy nie weszłabym do szpitala psychiatrycznego w Górnej Grupie. Spłonęło tam 55 pacjentów, musi tam być upiornie nawet w ciągu dnia.


__________________
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem

stare 07-18-2014, 16:07   #8
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Postów: 8
Domyślnie
Fajne zestawienie, kiedyś szukałem takich miejsc w Polsce, ale w tych wymienionych jedynie byłem na(w?) Babiej Górze.


__________________
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się w zarządzaniu flotą.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 07-19-2014, 23:40   #9
Junior Member
 
Avatar ulka60
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Skąd: Lądek Zdrój
Postów: 6
Domyślnie
Dolny Śląsk:

Biała Dama to bodaj najpopularniejsza polska zjawa, w różnych zamkach można ich naliczyć co najmniej kilkanaście. Nie zabrakło też Białej Damy na zamku Grodno w północnej części Gór Sowich na szczycie góry Choina. Owa dama spaceruje nocami po murach zamkowych i rzuca się w przepaść. Wieść niesie, że to duch kasztelanki Małgorzaty. Dziewczyna zakochała się w giermku, jednak ojciec postanowił ją wydać za starego barona. Małgorzata nie zamierzała jednak potulnie poddać się ojcowskiej woli. Namówiła świeżo poślubionego małżonka na romantyczny spacer i zepchnęła go w przepaść. Zdarzenie widział jej ojciec, który skazał zbrodniarkę na zamurowanie w krypcie. Teraz duch nieszczęśnicy błąka się po zamku.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 09-10-2014, 13:48   #10
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Postów: 50
Domyślnie
Będąc na Babiej Górze nie widziałem żądnego rumowiska po zamku,więc to jednak chyba legenda... A szkoda bo brzmi naprawdę fajnie i może coś w tym jest,właśnie Łysica w Górach Świętokrzyskich słynęła z Sabatów czarownic.


__________________
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się noclegi Warszawa.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
babia góra, kamienne kręgi, nawiedzone miejsca, nawiedzony dom, nowy sącz, odry, pieskowa skała, polska, wierchomla, zamek czocha, zamek w golubiu-dobrzyniu, zamek w pieskowej skale

« Ustroń | - »
Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.