Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 09-24-2010, 14:00   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Sandomierskie lochy
W Sandomierzu w województwie świętokrzyskim możemy zwiedzić sandomierskie lochy, które do dziś są otoczone aurą tajemnicy. Na lochy składają się korytarze i komory, które przez kilka wieków były drążone pod miastem i ponoć ciągną się aż do podmiejskich wiosek Kobierniki i Krakówka oraz do zamku w Baranowie Sandomierskim.


Od razu przy wejściu do podziemi czeka widzimy fresk przedstawiający Halinę Krempiankę, córkę zamordowanego przez Tatarów sandomierskiego kasztelana. Ponoć dziewczyna namówiła Tatarów do wejścia do podziemi, aby tak mogli zdobyć miasto, a kiedy ci to uczynili, mieszkańcy Sandomierza zasypali wejście do podziemi. Tatarzy i dziewczyna zginęli, lecz dzięki pomysłowi Haliny miasto została uratowane.W czasie swojego istnienia podziemia nierzadko stanowiły schronienie dla mieszkańców, miasta, lecz jednocześnie były przyczyną wielu katastrof budowlanych.
W 1964 roku podjęto prace prace górnicze w podziemiach, które miały zabezpieczyć to miejsce. Wtedy też okazało się, że lochy Sandomierza tworzy labirynt piwnic, korytarzy i wyrobisk, a raczej długie, kilkukondygnacyjne, podziemne miasto.
W 1977 roku sandomierskie lochy udostępniono zwiedzającym.Sandomierskie lochy można zwiedzać codziennie w sezonie turystycznym od 10 do 18 a poza sezonem od 10 do 17.
Czas zwiedzania wynosi 45 minut.
Zobacz Podziemną Trasę Turystyczną na mapie
Rynek 12, Sandomierz
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lochy, podziemie, sandomierz, sandomirskie lochy, świętokrzyskie

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.