Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 04-12-2010, 14:23   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Majówka w Paryżu
Majówka, pomimo tego że w tym roku trwa tylko 4 dni, może być okazją do dłuższych wycieczek, tak zwanych objazdówek, podczas których możemy zobaczyć najpiękniejsze stolice różnych państw.

Jedną z propozycji na majowy weekend, jaką znalazłam, jest 4-dniowa wycieczka do Paryża z NiceTrip. Nie jest to wprawdzie wycieczka objazdowa, lecz samolotowa, ale dzięki takiemu transportowi, można wiele zobaczyć.

Pierwszego dnia, poza przylotem do stolicy Francji, planowane jest zwiedzanie Wieży Eiffla, Łuku Triumfalnego, spacer po Polach Elizejskich oraz wieczorny rejs statkiem po Sekwanie a także przewidziano czas wolny.

Na drugi dzień, po śniadaniu zaplanowano zobaczenie Dzielnicy Łacińskiej, na której się znajduje Pałac Luksemburski będący siedzibą Senatu Francji, Pantheon, Sorbona, College de France, Bulwar Św. Michała a także zwiedzenie Wyspy La Cite z Katedrą Notre Dame, Concergerie, Świętej Kaplicy, najstarszego mostu Paryża Pont Neuf, Muzeum d'Orsay z obrazami impresjonistów. Przewidziano także spacer po Dzielnicy Les Halles z Centrum Pompidou.

W trzeci dzień zobaczymy Luwr, Operę Charlesa Garniera, Muzeum Perfum Fregonarda, wzgórze Montmartre, na którym zobaczymy Bazylikę Sacre Coeur, Place du Tertre, Plac Pigalle oraz kabaret Moulin Rouge. Chętni będą mogli obejrzeć jeden z kabaretów. Uwzględniono także czas wolny.
Ostatniego dnia po śniadaniu, jeszcze przed wylotem będziemy mieli czas wolny na zakup drobnych upominków z Paryża.


Cena takiej majówki w Paryżu wynosi 1690 zł od osoby i obejmuje 3 noclegi w hotelu dwu lub trzygwiazdkowym w pokojach 2- lub 3-osobowych z łazienkami, trzy śniadania, przelot do Paryża i z powrotem, opłaty lotniskowe, opiekę pilota-przewodnika oraz ubezpieczenia KL, NNW i bagażu.

Musimy się jednak liczyć z dodatkowymi kosztami 95 euro związanymi z transferami z lotniska do hotelu oraz z biletami wstępu do zwiedzanych obiektów a także z biletami komunikacji miejskiej.
Za wjazd na Wieżę Eiffla zapłacimy ok. 14 euro, za rejs statkiem po Sekwanie ok. 11 euro a za spektakl w Moulin Rouge ok. 530 zł.
Warto dopłacić 180 zł za możliwość zjedzenia trzech obiadokolacji, które składają się z przystawki, dania głównego (jest możliwość wyboru spośród kilku potraw) oraz deseru.


Zobacz Paryż na mapieParis
  Odpowiedź z Cytatem

stare 04-15-2010, 15:29   #2
Senior Member
 
Avatar raissa
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Wola
Postów: 177
Domyślnie
Ale czy weekend majowy wystarczy na zwiedzenie tego miasta? Może być to troche za mało czasu


  Odpowiedź z Cytatem

stare 04-16-2010, 08:29   #3
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie
Zależy kto co lubi.... mi to by pewnie nawet jeden dzień na to miasto starczył


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
francja, majówka, paryż, weekend majowy

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.