Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 03-30-2011, 10:12   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Muzeum Pienińskie im. J. Szalaya
Na Małopolsce w Szczawnicy znajduje się Muzeum Pienińskie im. J. Szalaya, które jest oddziałem Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Placówka ta ulokowana jest w zabytkowej XIX-wiecznej willi "Pałac".


Zobaczymy tutaj zbiory o charakterze etnograficzno-historycznym, a zatem poznamy życie górali pienińskich w okresie pierwszej połowy XX wieku, ich architekturę regionalną, wyposażenie wnętrz domostw, pasterstwo, rolnictwo, łowiectwo, rybołówstwo oraz tkactwo.Ponadto zobaczymy tutaj stroje regionalne, sztukę ludową regionu pienińskiego oraz godła góralskich rodów szczawnickich a na ekspozycji historycznej zobaczymy wystawy: o"Szczawnica częścią Starostwa Czorsztyńskiego", "Józef Szalay twórcą i organizatorem kurortu", "Krakowska Akademia Umiejętności właścicielką Szczawnicy", "Szczawnica własnością Adama Stadnickiego w latach 1909-1948", "Druga wojna światowa na terenie Pienin".Znajdziemy w tym muzeum także "Izbę Jana Wiktora" z autentycznymi pamiątkami pochodzącymi ze szczawnickiego mieszkania pisarza.Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli od 10 do 13 oraz od 14 do 16.
Bilet normalny wynosi 5 zł, a ulgowy 3 zł.
W niedzielę wstęp do muzeum jest darmowy.Zobacz Muzeum Pienińskie na mapiepl. Dietla 2, Szczawnica
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
góry, im. j. szalaya, małopolska, małopolskie, muzeum, muzeum okręgowe, muzeum pienińskie, nowy sącz, pieniny, szczawnica

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.