Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 04-21-2010, 10:05   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Stado Ogierów w Łącku
W Łącku, wsi położonej w województwie mazowieckim w powiecie płockim, znajduje się Stado Ogierów, które powstało w 1923 roku jako jedno z pierwszych stad w niepodległej Polsce. Pozyskuje i utrzymuje się tutaj ogiery o dużej wartości hodowlanej różnych ras i typów a także organizuje się liczne imprezy jeździeckie.

Od początku istnienia stada rozwija się w Łącku sport jeździecki, dzięki funkcjonowania Klubu Jeździeckiego im. 4 Pułku Strzelców Konnych. Zawodnicy klubu zdobywają nagrody w konkursach krajowych i zagranicznych, takich jak ujeżdżanie, skoki, wszechstronny konkurs konia wierzchowego (WKKW) oraz woltyżerka i powożenie zaprzęgami konnymi.


Stado Ogierów w Łącku organizuje takie imprezy jak „wczasy w siodle”, będące nauką jazdy konnej i powożenia zaprzęgami, ale można tutaj także uczestniczyć w zgrupowaniach sportowych, spróbować swoich sił w różnych konkursach lub podziwiać zawody konne w krytej ujeżdżalni i na hipodromie i to zarówno krajowe jak i międzynarodowe.
Poza tym odbywają się tutaj aukcje koni i liczne imprezy rekreacyjne, jak np. przejażdżki powozami, kuligi, ogniska czy biegi myśliwskie.
Dodatkowo można się zapisać na indywidualną lub grupową naukę jazdy konnej z instruktorem, a zaawansowani jeźdźcy mogą udać się na przejażdżkę konną w terenie.

Stado posiada kilkanaście miejsc noclegowych oraz „biały Dworek” nad jeziorem, dzięki czemu można w Łącku spędzić nawet kilka dni.


Zwiedzanie stada kosztuje 4 zł w przypadku osoby dorosłej i 3 zł dla młodzieży szkolnej.
Samodzielna nauka jazdy konnej to koszt 35 zł za godzinę. 20 minut nauki jazdy na lonży to koszt 20 zł a za jazdę w terenie zapłacimy 60 zł za godzinę.
Przejażdżka bryczka dla 4-5 osób oraz pojazdem typu wagonette dla 18 osób to koszt 200 zł za godzinę.
Karnet 10 jazd konnych kosztuje 300 zł a pokaz hodowlany, będący prezentacja ogierów 1000 zł.Zobacz Łąck na mapieLack, mazowieckie
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
jazda konna, stado ogierów, łąck

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.