Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 02-16-2010, 10:35   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Western na Dolnym Śląsku

Rancho Overo znajduje się w dolnośląskiej Nowej Rudzie w pobliżu Kotliny Kłodzkiej i Gór Stołowych, czyli niejako w raju dla miłośników westernów.

Na rancho, które prowadzi wykwalifikowana kadra Przodowników Turystyki Jeździeckiej PTTK, prowadzone są treningi sportowe w konkurencjach rodeo oraz wszelkich zawodach s tylu western. Jednak meritum gospodarstwa stanowi Rekreacja w Style Western oraz Rajdy Konne w Style Western,

Na terenie Rancha znajduje się ok. 40 koni, głównie srokatych, ujeżdżanych oraz szkolonych do style Western, co powoduje, że są przystosowane do poruszania się po górach i są bardzo sprawne.

W stylu western zawsze najważniejszy jest i był koń. Ważna jest wzajemna więź łącząca zwierzę z człowiekiem. Karmisz go, okrywasz swoja płachtą, gdy pada deszcz, pielęgnujesz, karmisz, szanujesz, ale koń na swój sposób ci się odwdzięczy.

Najlepszym sposobem, aby się sprawdzić w stylu jazdy western są rajdy, ale wziąć w nich mogą tylko doświadczeni jeźdźcy, nie ludzie, którzy tylko od czasu do czasu ujeżdżają rumaki w stadninach. Trzeba być twardym, wytrzymałym (siodło wojskowe jest mniej wygodne i twardsze a bagaże ciężkie) i przede wszystkim trzeba umieć obchodzić się z koniem.

Rajdy dla mniej doświadczonych trwają maksymalnie trzy dni. Jeżeli ktoś się sprawdzi może wyruszyć w dłuższą wyprawę, do której trzeba się dobrze przygotować, wziąć niezbędne rzeczy, takie jak latarka, nóż, garnek, derki, koce, peleryna, manierka z wodą, zapas żywności.
Podczas trasy każdy jest za coś odpowiedzialny: ktoś za pojenie koni, ktoś inny za posiłki. Co noc obowiązkowe trzygodzinne dyżury czekają każdego.

Podczas takiego rajdu człowiek uczy się wytrwałości oraz podziwia piękno przyrody i tworzy więź z koniem. Daje to prawdziwe wytchnienie, relaks, spokój oraz satysfakcję, że dało się radę.


Najbliższy, jednodniowy rajd, odbędzie się 3 maja do Wielkiej Sowy. Jeżeli ktoś zdecyduje się wziąć w nich udział, zachęcam do podzielenia się wrażeniami.Zobacz Rancho Overo na mapieNowa Osada 5, 57-400 Nowa Ruda
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dolny śląsk, góry stołowe, jazda konna, konie, kotlina kłodzka, nowa ruda, rancho, rodeo, szkoła jeżdziecka, western

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.