Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 02-24-2011, 11:48   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Park Linowy Czarodziejskie Liny
W Jedlinie Zdroju na Dolnym Śląsku niedaleko Wałbrzycha, Kotliny Kłodzkiej oraz Gór Stołowych znajdziemy Park Linowy Czarodziejskie Liny, który ulokowany jest na Czarodziejskiej Górze – Relax. Znajdziemy tutaj mnóstwo atrakcji dla młodszych oraz starszych, w tym całoroczny tor saneczkowy czy mnóstwo alejek spacerowych.


Park Linowy posiada pięć tras o różnym stopniu trudności. Dla najmłodszych, czyli dzieci od 3 do 8 lat przygotowana jest kolorowa trasa Maluch, która rozciąga się na długości 110 metrów i posiada 16 przeszkód a najwyższy podest znajduje się na wysokości 3,5 metra.Dla nieco starszych dzieci przygotowana jest trasa Junior (od 8 do 16 lat), gdzie na długości 115 metrów znajduje się 15 przeszkód a najwyższym podestem jest ten 6-metrowy.Trasa Standard przeznaczona jest dla osób od 16 roku życia oraz dorosłych. Tutaj na 117 metrach napotkamy 14 przeszkód, a najwyższe są 8,5 metrów nad ziemią.Najdłuższa trasa Extremum posiada 19 przeszkód ulokowanych na 277 metrach a najwyższe przeszkody umieszczono na wysokości 10 metrów nad ziemią. Tutaj musimy pokonać 3 zjazdy tyrolskie oraz inne ekstremalne przeszkody. Jest to trasa przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.Z kolei trasa Tyrolska dla osób powyżej 15 roku życia ma długość 500 metrów i znajdziemy tutaj 21 przeszkód, głównie zjazdy na bloczku po linie, z których najwyższa jest umieszczona 15 metrów nad ziemią.W tym parku linowym znajdziemy także wieżę wspinaczkową o wysokości 15 metrów z trzema ścianami o różnym stopniu trudności oraz domek tyrolski.Park Linowy czynny jest w maju i wrześniu od wtorku do piątku od 15 do 19.30 a w soboty i niedziele od 11 do 19.
Od czerwca do sierpnia park jest czynny od wtorku do piątku od 12 do 20 a w soboty i niedziele od 10 do 20.
W kwietniu oraz październiku z Czarodziejskiej Liny można korzystać w soboty i niedziele od 12 do 19.
W pozostałe miesiące oraz podczas dni deszczowych i wietrznych park jest nieczynny.Trasa „Maluch” kosztuje 4 zł za dwa przejścia a kolejne dwa kosztują 3 zł.
Trasa „Junior” to koszt 15 zł za przejście trasy.
Trasa „Standard” kosztuje 20 zł.
Trasa „Extremum” to koszt 25 zł.
Trasa „Tyrolska” kosztuje 45 zł od osoby, lecz w większej grupie bilet jest tańszy.Korzystanie z kilku tras w pakiecie jest bardziej opłacalne niż kupowanie pojedynczych biletów.
Wieża wspinaczkowa kosztuje 15 zł od wtorku do piątku oraz 10 zł w przypadku biletu ulgowego
Wypożyczenie dwóch uprzęży wraz z przyrządem asekuracyjnym kosztuje 5 zł.
Wypożyczenie ekspresów to koszt 3 zł, a liny dynamicznej 5 zł.Zobacz Park Linowy Czarodziejskie Liny na mapie
Poznanska, Jedlina Zdroj
  Odpowiedź z Cytatem

stare 05-16-2012, 18:30   #2
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2012
Postów: 1
Domyślnie
niektóre informację nie zgadzają się bo uległy zmianie i weszły nowe atrakcje takie jak:
Tor pontonowy (Summertubing)

Tor pontonowy to 120 metrowa rynna pokryta igielitem, na którym zjeżdża się jednoosobowym pontonem. Tor przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia, młodzieży i osób dorosłych. Dzieci i młodzież do 15 roku życia mają obowiązek zjazdu w kaskach. Na górę z pontonem wjeżdża się nowoczesnym taśmowym przenośnikiem narciarskim.

Jest też możliwość wypożyczenia deskorolki górskiej (Mountainboard) - deski na kółkach do zjazdów oraz skoków w każdym terenie przez większą część roku. Gdy nie ma śniegu można na niej jeździć po stoku. Niektóre mountainboardy posiadają hamulec, który trzyma się w ręku podczas jazdy - oraz hulajnogę górską (Monsterroller) - hulajnoga z dużymi kołami i specjalnymi terenowymi oponami, kóre pozwalają na zjazdy po nierównym i trawiastym terenie. Posiada również hamulce tarczowe dzięki którym łatwo i bezpieczne możesz zwolnić i zatrzymać się na dole stoku.

a co do cennika i godzin otwarcia to wszystkie informację znajdziecie pod adresem

Godziny otwarcia: Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
Cennik: Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czarodziejska góra, czarodziejskie liny, dolnośląskie, dolny śląsk, jedlina zdrój, park linowy, relax

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.