Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 03-10-2010, 16:15   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Leopoldsberg
Góra Leopoldsberg znajduje się za Wiedniem i jest najbardziej znanym punktem widokowym miasta. Roztacza się z niej wspaniała panorama nie tylko na miasto, ale także na Dunaj i piękne lesiste okolice.


Leopoldsberg znajduje się na wysokości 425 metrów n.p.m. i należy do północno-wschodniego pasma Alp. Na jego szczycie stoi kościół świętego Leopolda, który pochodzi z 1679 roku. Wzgórze pokryte jest bukowymi drzewami, które są typowe dla wielkiego lasu wiedeńskiego.


Niedaleko świątyni znajduje się system fortyfikacyjny, który jest pamiątką postawioną w 1948 roku dla Austriaków, którzy powrócili do domu po II wojnie światowej.Leopoldsberg znajduje się niedaleko Kahlenberg, zatem podziwiając Wiedeń z tej góry, można od razu obejrzeć słynne miejsce, z którego dowodził Jan III Sobieski podczas bitwy o Wiedeń z Turkami. Można dostać się na górę bezpośrednio autobusem linii 38 A lub wysiąść na przystanku Kahlenberg a odległość dzieląca góry pokonać pieszo, idą lasem, co zajmuje może z pół godzinki.
Można także dostać się na Leopoldsberg samochodem.
Zobacz Leopoldsberg na mapieLeopoldsberg, Austria
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Słowacja 1031.jpg (52.6 KB, 1 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Słowacja 1035.jpg (67.1 KB, 1 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Słowacja 1036.jpg (63.0 KB, 1 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Słowacja 1022.jpg (72.3 KB, 1 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.