Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 01-20-2010, 21:48   #1
Senior Member
 
Avatar pipi
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Postów: 271
Domyślnie Francja
Francja

Chyba co najmniej raz dziennie słyszysz słowo „Francja „ – tak bardzo jest znana , tak wiele się dzieje w tym wspaniałym i niezwykłym kraju.

Francja – kojarzy się z wieżą Eiffla , projektantami, modą , artystami , pocałunkiem...

Jest to jedno z największych państw Europy . Nietrudno dostać się do Francji ponieważ ma połączenie lotnicze z prawie każdym państwem na świecie .
W ciągu roku Francję odwiedza kilkadziesiąt milionów turystów. Największym jej miastem a zarazem i stolicą jest Paryż .

Francuzi są dumni ze swojego kraju , propagują swój styl życia, , kulturę , kuchnię , wina .

Prawdą jest , że we Francji możesz poczuć się magicznie i odnaleźć w niej cząstkę siebie .

Paryż , do którego zjeżdża niezliczona ilość turystów to ogromna metropolia . Mówi się o ciętym języku jego mieszkańców , życiu w szybkim tempie. Bije jednak od nich optymizm , pozytywne nastawienie do życia .

Francuzi przykładają wielką uwagę do kultury . Każdy kto zajmuje się sztuką , modą powinien być poparty i obdarzony szacunkiem .

Warto odwiedzić Francję aby nie tylko poczuć jej klimat ale i obejrzeć architekturę , zabytki czy wspaniałe budowle . W samym Paryżu masz okazję odwiedzić 60 muzeów ! Warto poświęcić na to więcej czasu niż jeden weekend .

Francja znana jest z produkcji najwspanialszych win na świecie . Są one głęboko zakorzenione w kulturze tego kraju . Warto skusić się na skosztowanie w celu wspaniałych wrażeń dla swego podniebienia .


Czy byłeś we Francji GlobTurysto ? Opisz swoje wrażenia .

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się

Ostatnio edytowane przez pipi ; 03-02-2010 o 23:37
  Odpowiedź z Cytatem

stare 02-04-2010, 16:08   #2
Administrator
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Postów: 45
Domyślnie
Pierwsze wrażenie z pobytu we Francji jest takie, że nie przyda się tam prawie znajomość angielskiego. Oni nie chcą kompletnie rozmawiac w innym języku niż ich. Nawet kupując bilet do metra i mówiąc proste "one day ticket" usłyszymy po francusku, że kobieta nie rozumie. Drugie wrażenie to potwornie drogie autostrady. Tam się płaci nawet żeby przejechać przez most. Byłem w Paryżu samochodem i przyznam, że w godzinach szczytu nie ma co tam wsiadać do samochodu bo nawet na obwodnicy stoi się kilka godzin. Jako , że jestem ze Szczecina to naprawdę Paryż nie zrobił na mnie wrażenia bo rzeczywiście wiele elementów w moim mieście przypominało mi Paryż.
Jednak dla mnie prawdziwe piękno Francji to Lazurowe Wybrzeże. Tam jest cudownie i bardzo drogo Miałem zarezerwowany domek na tydzień i potem postanowiłem zostać jeszcze kilka dni to w okolicy Saint Tropez zwykły mobile home na campingu kosztuje ok 100 euro za dobę. Ale tamte przystanie jachtowe i plaże trzeba zobaczyć. Jachty w Can wielkości 4 piętrowego blogu z helikopterem na pokładzie robią naprawdę wrażenie. Do tego piękne stare części miasta z cudownymi wąskimi uliczkami i kameralnymi knajpkami. Plaże najróżniejsze jakie kto lubi i trzeba pojeździć poszukać. Ja osobiście najlepiej zapamiętałem plaże typowo na skałach. Zero piasku, trawy itp tylko same skały i trzeba sobie znaleźć miejsce na jednej i się opalać albo włazić z niej do morza.
Można tak pisać i pisać bo południowa Francja jest magiczna. Trzeba tam pojechać na minimum 2 tygodnie samochodem i można co dzień jechać zwiedzać. Nie wspomnę juz o Monte Carlo bo to coś czego nie można ominąć


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
europa, francja, paryż

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.