Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 04-01-2010, 12:46   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Disneyland w Paryżu
12 kwietnia 1992 roku otwarto z Paryżu pierwszy europejski Disneyland. Miałam wtedy 6,5 roku i kochałam wszystkie bajki Disney'a a wyjazd do Disneylandu był marzeniem tak samo wielkim, co nieosiągalnym. Polska wtedy nadal była zaściankiem Europy a zagraniczne wycieczki należały do rzadkości. Wprawdzie w programie 5-10-15 były konkursy, w których walczyło się o wyjazd, ale nigdy nie udało mi się żadnego wygrać. Teraz jestem już dorosła i marzenie wyjazdu do tej bajkowej krainy zostało zastąpione innym, ale myślę, że jeśli kiedyś będę we Francji, to odwiedzę Disneyland.


Cały kompleks składa się z dwóch parków- Park Disneyland oraz Walt Disney Studios.
Park Disneyland jet podzielony na pięć różnorodnych krain. Kraina „Fantazji” to słynny zamek Śpiącej Królewny i najbardziej magiczne miejsce w tym parku rozrywki. Tutaj spotkamy wszystkie wróżki oraz czarodziejki z bajek Disneya.

W „Pograniczu”zobaczymy świat Dzikiego Zachodu, Indian czy Pocahontas.
Z kolei z „Przygoda” to miejsce idealne dla poszukiwaczy skarbów i miłośników Indiany Jonesa, a w krainie „Wynalazków” zobaczymy świat przyszłości i nowoczesnych technologii.
Za to „Main Street” to małe wiktoriańskie miasteczko w Stanach Zjednoczonych z początku XX wieku, czyli tutaj mamy okazje przenieść się do czasów z młodości Walta Disney'a.
W każdej z krain zobaczymy postaci z kreskówek, różnorodne sklepiki, kolejki górskie, karuzele, domki lalek, komnaty strachu czy świat piratów. Wszystko będzie niesamowitym przeżyciem.


W Walt Disney Studios podzielonym na strefy: Front Lot, Animation Couryard, Production Coutyard, Backlot będziemy mieć okazje zobaczenia, jak wygląda produkcja animowanych oraz filmów tej wytwórni.Co nas jeszcze czeka w Disneylandzie:Magiczna Parada Marzeń

Jest to parada przestawiająca 7 marzeń Disneya na rydwanach:


- Wyobraźnia z Myszką Miki, Kaczorem Donaldem, Psem Pluto i Psem Dingo

- Śmiech i Zabawa z Alicją i Pinokiem

- Przyjaźń z postaciami z Toy Story i Kubusiem Puchatkiem

- Fantazję z Piotrusiem Panem i Mary Poppins

- Moc/Władza z Czarnymi Charakterami kreskówek

- Przygoda z postaciami Króla Lwa i Księgi Dżungli

- Miłość z Księżniczkami i Książętami DisneyaPark wyścigów samochodowych


Jest związany z filmem „Auta”. Tutaj możemy wsiąść do jednego z 12 samochodów umieszczonych na dwóch platformach, które kręcą się na wzór ósemek. Do każdego auta może wsiąść dwoje dorosłych i dwójka dzieci. Odległości między pojazdami są tak niewielkie, że mamy wrażenie, iż zderzenie będzie nieuchronne. Ponoć adrenalinka, którą się wtedy czuje jest niesamowita.
Crush’s Coaster


To rollercoaster inspirowany bajka „Gdzie jest Nemo?”. Wsiada się do jednego z 12 żółwi i przenosi się z świat głębin morskich i raf koralowych. Zwiedza się wrak statku w towarzystwie rekina i wpada do rozszalałego wiru morskiego ciepłego prądu Wschodnioaustraliskiego. Rozrywka jest przeznaczona dla osób, które maja powyżej 1 metra 7 centymetrów wzrostu.Koszt takiej przyjemności, jakim jest pobyt w disneylandzie wynosi ponad 50 euro w wypadku dorosłych i ok. 45 dla dzieci od 3 do 11 lat. Nie opłaca się kupować biletu na dwa dni, bo jest droższy niż dwa jednodniowe.Zobacz Disneyland na mapie
Disneyland Paris
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
disneyland, francja, park rozrywki, paryż

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.