Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 03-29-2011, 12:25   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Miejsca niewarte odwiedzenia
Na świecie jest wiele miejsc, które chciałoby się zobaczyć, ale wiadomo, na wszystko nie starczy czasu i życia. Są też takie miejsca, które obowiązkowo trzeba zobaczyć w danym kraju. Ale niektóre z tych atrakcji są przereklamowane i można je sobie odpuścić. Oto lista tych miejsc:

  • Bondi Beach w Sydney to królestwo surfingu, które przyciąga amatorów pływania na desce. Jednak przybywa tutaj tak wielu turystów, że na plaży piętrzą się stosy śmieci, za którymi nie nadążają służby porządkowe. Poza tym jest tu bardzo tłoczno i ciężko jest znaleźć wolne miejsce na piasku.

  • Nie warto także odwiedzać Luwru we Francji, ponieważ i tak ciężko będzie nam zobaczyć słynną Mona Lisę Leonarda da Vinci. Sala, w której znajduje się obraz jest codziennie bardzo zatłoczona a obraz można oglądać jedynie z odległości kilku metrów.

  • Niektórzy narzekają także na Wieżę Eiffla, która wcale nie jest zbyt imponująca, a aż cztery godziny trzeba czekać w kolejce na to, żeby zobaczyć widok, który jest osiągalny również z kilku innych punktów Paryża.

  • Angkor Wat w Kambodży jest największą, najważniejszą i najbardziej znaną świątynią buddyjską i tym samem jednym z najpiękniejszych osiągnięć architektonicznych w Azji. Jednak ciężko jest docenić jej majestatyczne piękno, jeżeli nie ma się możliwości obejrzeć jej w spokoju, ponieważ cały czas jest ona oblegana przez rzesze turystów.

  • Odradza się także odwiedzanie szklanego pomostu nad Wielkim Kanionem w Stanach Zjednoczonych. Wprawdzie Skywalk uznano za cud inżynierii, jednak bilet w wysokości 25 dolarów za podziwianie przepaści w tłumie turystów to chyba nieco za wiele.
Zobacz Paryż na mapie


Paryz, Francja
  Odpowiedź z Cytatem

stare 04-05-2011, 19:57   #2
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 10
Domyślnie
Dobrze wiedzieć o tych miejscach, niektórzy je reklamują jako godne polecenia w celu pozyskania pieniędzy, dlatego szczerość popłaca.


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ameryka północna, angkor wat, australia, azja, bondi beach, francja, kambodża, luwr, paryż, skywalk, stany zjednoczone, sydney, wielki kanion, wieża eiffla

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.