Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 02-01-2011, 12:49   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Wspaniałe miaste Europy
Obecnie nie jest wcale tak ciężko o wycieczkę zagraniczną. Dzięki temu, że mamy sporo tanich linii lotniczych, możemy dostać się szybko do wielu europejskich miast za naprawdę niewielkie pieniądze i spędzić tam weekend. Niekiedy nawet cena biletu lotniczego w obie strony jest niższa niż przejazd z jednego polskiego miasto do innego w drugiej klasie pociągu. Szkoda tylko, że w niektóre miejsca ciężko jest się dostać. A właśnie one zasługują na uwagę i dzisiaj je przedstawiam:
  • Pierwsze to stolica Hercegowiny, czyli Mostar leżący nad Neretwą. Miasto samo w sobie jet urocze, jednak jego największym zabytkiem jest XVI-wieczny kamienny Stary Most.

  • Z kolei belgijska Brugia kolebką malarstwa flamandzkiego i może z powodu bogactwa sztuki została ona w 2002 roku Europejską Stolicą Kultury. Warto także spróbować lokalnego piwa.

  • Za to w mieście Coimbra w Portugalii znajdziemy jeszcze zabudowania najstarszego w kraju uniwersytetu pochodzące z 1290 roku oraz wspaniały ogród botaniczny. Kiedyś to miasto było stolicą państwa i jego głównym ośrodkiem akademickim, a obecnie jest miejscem pełnym zabytków.

  • W Hiszpani w Kordobie zobaczyć można Mezquitę, czyli meczet przebudowany na katedrę, który uchodzi za jedno z najwspanialszych dzieł architektury w Europie Zachodniej.

  • Miasto Ochryda znajdujące się w Macedonii razem z Jeziorem Ochrydzkim wpisano w 1980 roku na listę UNESCO. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ znajduje się tutaj dużo zabytków, takich jak liczne cerkwie, ruiny bazyliki, twierdzy i starożytny teatr. Ponadto latem można wziąć tutaj udział w licznych festiwalach, między innymi folkloru bałkańskiego i teatralnego.

  • Ciekawe jest szwajcarskie miasto Interlaken znajdujące się w kantonie Berno. Znajdziemy tutaj wspaniały alpejski krajobraz, ponieważ miejscowość jest otoczona dwoma szczytami górskimi a górskie jeziora dodają uroku temu miejscu.

  • Z kolei miejscowość Wielkie Tyrnowo w Bułgarii jest niesamowicie położone, bo na kilku wzgórzach. Zobaczymy tutaj ruiny zamku pochodzące z XII i XIV wieku oraz malowniczo spiętrzona na stokach wzgórz zabudowa mieszkalna.

  • Warto także odwiedzić Syrakuzy we Włoszech, które zostało założone w starożytności jako kolonia Greków. Do tej pory można tutaj podziwiać pozostałości po antycznych budynkach, w tym rzymski amfiteatr i zespół architektoniczny składający się ze świątyni, portyku i teatru. Warto odwiedzić Syrakuzy w czasie, kiedy trwają barwne obchody święta patronki miasta, czyli św. Łucji.

  • Sam Cypr jest często odwiedzanym miejscem, ale miasto Nikozja już niekoniecznie. A szkoda, bo tutaj w cieniu starych kamiennych domów z malowniczymi balkonami można poczuć ducha przeszłości. Ponadto znajdziemy tutaj liczne muzea, zabytkowe kościoły i średniowieczne budynki.

  • I ostatnim miastem, do którego ciężko jest się dostać jest Metz, czyli stolica francuskiej Lotaryngii. Jest to jedno z najbardziej zielonych miejsc świata, ponieważ znajdują się tutaj liczne parki i ogrody. A poza tym jest tu wiele zabytków architektury.Zobacz Metz na mapie


Metz, Fracja
  Odpowiedź z Cytatem

stare 02-27-2011, 14:00   #2
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Postów: 43
Domyślnie
To prawda, mamy teraz takie możliwości żeby podróżować! Wycieczki nie są drogie, nawet te, które organizują biura. A Europa jest piękna. Cudownie jest w Portugalii, w Bułgarii wakacje są takie słoneczne! Fajnie, że właściwie nie ma już przeszkód. Nawet za 1200 zł ( a często i mniej) można do Turcji czy Tunezji polecieć!


  Odpowiedź z Cytatem

stare 02-28-2011, 15:31   #3
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Postów: 17
Domyślnie
Portugalii jest cudowna! Uwielbiam to miejsce. Byłam na wycieczce objazdowej po tym wspaniałym kraju z alfą i polecam serdecznie wszystkim! Myślę, że to jedno z najwspanialszych miejsc w Europie!


  Odpowiedź z Cytatem

stare 03-14-2011, 21:17   #4
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Postów: 43
Domyślnie
Topola a czy pamiętasz może ile płacilaś za tą wycieczkę? Pytam, bo wiem, że w niektórych biurach za tego typu wakacje trzeba słono zapłacić. Jakie miejsca byś poleciła? Pozdrawiam!


  Odpowiedź z Cytatem

stare 04-05-2011, 19:59   #5
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 10
Domyślnie
Grecja, a przede Kreta jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia. Piękne widoki i dużo zabytków zachęcają do zwiedzania.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-10-2013, 01:08   #6
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Postów: 10
Domyślnie
Atrakcyjne miejsce to najlepszy sposób na udany Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się. Zostały wymienione bardzo ciekawe propozycje turystyczne, być może kiedyś się skuszę, na przykład na SyrakuzyOstatnio edytowane przez Brygidka ; 11-10-2013 o 14:23
  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-15-2013, 11:46   #7
Senior Member
 
Avatar eDom
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Postów: 355
Domyślnie
W każdym kraju możemy znaleźć wyjątkowe miasta, z bardzo wielu względów. Europa to świetne miejsce do życia, zgadzacie się?


  Odpowiedź z Cytatem

stare 12-29-2015, 09:17   #8
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Postów: 63
Domyślnie
Ja się zastanawiam czy nie wykupić takiej oferty jak tu - Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się. To chyba bardzo urokliwe miasto prawda?


  Odpowiedź z Cytatem

stare 04-26-2016, 13:48   #9
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Postów: 70
Domyślnie
Tak,Europa bez wątpienia jest dobrym miejscem do życia,ale polecam także rozszerzać swoje horyzonty i zobaczyć,posmakować "czarnego lądu" i magicznej,bajkowej Kenii


__________________
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem

stare 12-18-2018, 20:02   #10
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Postów: 5
Domyślnie
Fajnie jest wyjechać, zobaczyć inną kulturę, ale życie zdecydowanie w Europie

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj sięOstatnio edytowane przez Misiek290 ; 12-24-2018 o 14:01
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
belgia, bułgaria, cypr, francja, hercegowizna, hiszpania, macedonia, portugalia, szwajcaria, włochy

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.