Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 02-09-2010, 11:57   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Drezno w 1 dzień
Drezno jest stolicą Saksonii. Znajduje się we wschodnich Niemczech, zatem jest stosunkowo blisko naszego kraju.

Miasto zostało poważnie naruszone przez czas i historię. Jednak pomimo nalotów alianckich z 13 i 14 lutego 1945 udało mu się zachować co nieco ze swojej dawnej świetności. Zabytków szczególnie dużo w nim nie ma, jednak to co jest, budzi zachwyt. Poza tym samo miasto ma niepowtarzalny klimat i jest jednym z piękniejszych miejsc w całych Niemczech. Nie bez powodu jest nazywane miastem baroku.

Drezno stanowi ważny ośrodek komunikacyjny. Jest tam lotnisko międzynarodowe i, jak już wspominałam, jest stosunkowo niedaleko granicy. Ja akurat zahaczyłam o nie, wracając z Pragi, i chociaż 1 dzień nie wydawał mi się wystarczający, aby obejrzeć wszystkie miejsca warte zobaczenia, to pozwolił mi wczuć się w tę barokowa aurę.

Co zatem można zobaczyć w ciągu jednego dnia:


Zwinger

Jest to późnobarokowy zespół architektoniczny w centrum miasta, więc jego odnalezienie nie stanowi najmniejszego problemu. Jest otwarty już od 6 rano, ale pomimo faktu ze nie tam wtedy wielu zwiedzających, jego mury chronią przed ciepłem, więc niezbyt przyjemnie się wówczas po nim spaceruje. A trochę czasu trzeba na to poświęcić, gdyż jest naprawdę ogromny. I, jak na barok przystało, pełno jest tam wszelkich ornamentów, pulchnych aniołków, fontann, źródełek. Znajduje się na tym terenie również maszyna, która zadziała, kiedy wrzucimy do niej kilka monet o określonej wadze. Niestety, mi zabrakło drobnych i pomimo chęci oraz włożonego wysiłku (zbierałyśmy z koleżankami wszystkie monety, jakie udało nam się znaleźć w zwingerowych fontannach), nie udało się uruchomić machiny.

Poza tym zobaczymy tu zbiory porcelany, Nimfeum, Salon Matematyczny, Francuski, Niemiecki oraz Galerię Obrazów Starych Mistrzów, stanowiąca jedną z największych kolekcji malarstwa europejskiego na świecie. Zatem miłośnicy sztuki będą usatysfakcjonowani, zobaczyć bowiem np. Botticelliego, Giorgione, Tycjana, Rafaela, van Eycka, Memlinga, Rubensa, Cranach, Rembrandta i wielu innych mistrzów pędzla to nie lada uczta dla duszy.


Kościół Marii Panny

Jest to barokowa świątynia luterańska, jedna z najbardziej rozpoznawanych budowli tego typu na świecie. Powstała na początku XVIII wieku, jednak została prawie doszczętnie zniszczona przez aliantów. Po upadku muru berlińskiego została na szczęście odbudowana i można podziwiać jej piękno na drezdeńskim rynku.

Sam rynek jest naprawdę barokowa perełką. Idąc wąskimi uliczkami co i rusz człowiek się zatrzymuje i zadziera głowę, aby żaden element architektoniczny nie umknął jego uwadze. Nie wspominam już nawet o tych wszystkich rycinach i pomnikach- trzeba po prostu to zobaczyć.

Opera Sempera

Akurat jest ona budynkiem w stylu włoskiego renesansu, ale pasuje klimatem do miasta. Również jej nie ominęły działania wojenne, lecz została odbudowana.


Warto również pamiętać o tym, że Caspar Friedrich uczęszczał na studia w Dreźnie. Z centrum miasta, niedaleko Zwingera, znajduje się miejsce upamiętniające tego malarza- w miejscu, w którym Caspar tworzył stoi wielkie artystyczne krzesło, na którym można usiąść i poczuć się przez chwilę jak mistrz.


Poza tym pełno jest w Dreźnie pomników, monumentów, rzeźb, pięknych budowli, uroczych uliczek oraz małych kościółków, które warto zobaczyć, chociażby z okna samochodu.Zobacz Drezno na mapie
Drezno
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_8468.jpg (97.5 KB, 5 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_8481.jpg (94.2 KB, 4 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_8496.jpg (92.4 KB, 4 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg d1.jpg (93.8 KB, 4 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-22-2010, 16:15   #2
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Postów: 2
Domyślnie
Tak, to rzeczywiście trudne, zwiedzić Drezno w jeden dzień. Tak, aby zdobyć ogólne wrażenie na temat miasta wystarczy. Wystarczy, aby przejść się po starówce, wejść do jednego lub dwóch muzeów (polecam muzeum transportu i komunikacji dla panów,a dla pań skarbiec królewski z najpiękniejszymi precjozami) oraz aby zachwycić się widokiem Łaby. To jeszcze zależy co kto lubi. Warto też zostać choćby do wieczowa. Na moim bloguTylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj sięopisuję różne ciekawostki nie tylko w Dreźnie, ale i w całej Saksonii. W Dreźnie dla młodych ludzi polecam zawsze dzielnicę imprezową. Knajpy i kluby do wyboru do koloru.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-19-2011, 22:44   #3
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Postów: 1
Domyślnie
Drezno jest piękne, i co ważne jest niedaleko naszej granicy. Ja jestem pod wrażeniem miasta, nie wiem czemu, ale jakoś przypomina mi Budapeszt.

Znalazłem ciekawy tekst, będący idealnym uzupełnieniem tego wątka, o tym Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się, mam nadzieję, że przyda się

Pozdrawiam serdecznie,
Robbocop


  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-21-2011, 12:27   #4
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Postów: 23
Domyślnie
A mi przypominało lekko Wiedeń,ponieważ ma wiele zabytków. Byłem w Dreznie 3 razy i zawsze było mnóstwo rzeczy do zwiedzania. Polecam bo naprawdę warto.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 10-15-2012, 11:42   #5
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Postów: 5
Domyślnie
Zwiedzenie Drezna w jeden dzień jest niemożliwe

To piękne miasto kryje w sobie tyle uroku, że z pewnością wartobyłoby wybrać się tam na dłużej.

Czy ktoś orientuje się w jaki sposób znaleźć tani nocleg w Dreźnie?


  Odpowiedź z Cytatem

stare 10-20-2012, 15:58   #6
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Postów: 31
Domyślnie
To fakt,jednodniowa wycieczka do Drezna to tylko pobieżne zwiedzania i nie zapamiętamy prawie nic. Tutaj trzeba by spędzić powiedzmy 3 dni,aby wszystko dokładnie zobaczyć.


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 08-25-2014, 09:27   #7
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Postów: 1
Domyślnie Drezno i okolice
Będąc w Dreźnie szkoda nie zobaczyć również okolicznych atrakcji jak Skały Bastei, Burg Stolpen, czy Königstain. Proponuję plan 3-dniowej wycieczki do Drezna (dla osób, które nie lubią muzeów można ja skrócić do 2 dni): Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 09-04-2014, 15:43   #8
Member
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Postów: 50
Domyślnie
Lepsze takie nawet pobieżne zwiedzanie miasta i jego zabytków niż oglądanie zdjęć. Ja np nigdy nie miałem okazji tam być,a przecież to piękne miasto i to bardzo blisko polskiej granicy.


__________________
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drezno, europa, friedrich, niemcy, pałac, zabytki, zamek

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.