Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 10-13-2010, 10:18   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Muzeum Grévin
W Paryżu znajduje się wiele atrakcji i wiele muzeów. W jeden tydzień się wszystkiego nie zobaczy, ale warto poświęcić trochę uwagi Muzeum Figur Woskowych, czyli Muzeum Grévin, które jest jedną z największych atrakcji Paryża a otwarto je w 1882 roku.

Oczywiście znajdziemy tutaj figury woskowe polityków, aktorów, znanych osobistości oraz wiele innych atrakcji, w tym ciemny pokój oświetlany jedynie miniaturową latareczką, po którym nie wiadomo, czego można się spodziewać.
Zobaczymy tutaj figury takich wielkich i znanych osób jak: Gandhi, Michael Jackson, Jan Paweł II, Elvis Presley, Alfred Hitchcock, Marylin Monroe, Julia Migenes, Robespierre, Danton, Joanna d'Arc czy Albert Einstein oraz wiele wiele innych.Ponadto w Muzeum Grevin poznamy najważniejsze wydarzenia XX wieku czy historię Francji, a wszystko za sprawą woskowych. Atrakcją jest także teatrzyk we włoskim i teatrzyk cieni oraz iluzjoniści i mimowie.Muzeum jest otwarte od poniedziałku do piątku od 10 do 18.30 a w soboty, niedziele i wakacje od 10 do 19.
Bilet wstępu kosztuje 19,50 euro a bilet ulgowy dla studentów, rodziny z trójką dzieci i więcej, seniorów i bezrobotnych 16,50 Euro.
Dzieci od lat 6 do 14 zapłacą 11,50 Euro.
Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo.


Zobacz Muzeum Grévin na mapie

10, Bd Montmartre, 75009 Paryz
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
europa zachodnia, francja, muzeum, muzeum figur woskowych, muzeum grévin, paryż

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.