Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 09-16-2010, 09:09   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Park Asterix
We Francji, 30 kilometrów od Paryża znajduje się park rozrywki Park Asterix. Jest to nic innego jak kraina bohaterów komiksów, czyli Asterixa i Obelixa oraz ich przyjaciół a także wrogów. Znajdziemy w tym parku siedem sektorów oferujących różnorodne atrakcje, takie jak między innymi: spływ na tratwach przez wodospady, kilka wielkich spirali, pokazy umiejętności delfinów czy labirynt.


Od razu po wejściu do parku witają nas sklepiki pełne kubków, kufli, koszulek, chust, breloczków oraz wszelkich innych gadżetów związanych z Galami.
Dalej widzimy miasteczko, podzielone na części rzymskie i egipskie.Potem znajdziemy takie atrakcje jak kilka urządzeń wodnych, a więc możemy udać się na spływ rozmaitymi łodziami lub pontonami specjalnymi kanałami czy zjechać wagonikami przypominającymi bobsleje w specjalnym korycie czy udać się na nietypowy rollercoaster, który startuje z góry. Podobno robi niesamowite wrażenie.Młodsze dzieci mogą pójść na karuzele, huśtawki i stoiska z watą cukrową.
Możemy jeszcze udać się do zamku strachu czy Pałacu Babara, wewnątrz którego znajdziemy fantastyczna miniaturę francuskiego miasteczka. Tutaj na własne oczy można także zobaczyć pracę kamieniarza i garncarza oraz kowala.W Parku Asterixa nie może zabraknąć wioski Galów. Jest zrobiona na wzór tej komiksowej i można w niej spotkać bajkowych bohaterów a także zrobić sobie zdjęcie z Asterixem i Obelixem.Park Asterix jest otwarty od godziny 10 do 18.
Jednodniowy bilet wstępu kosztuje 39 euro, a dla dzieci od 3 do 11 lat 27 euro.
Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.

Zobacz Paryż na mapie
Paris
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
europa, europa zachodnia, francja, park asterix, park rozrywki, paryż

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.