Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 07-02-2010, 08:54   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Muzeum Erotyki
Ciekawe Muzeum Erotyki odnajdziemy w Paryżu we Francji. Można się w nim zapoznać z różnymi podejściami do pojęcia seksu, poczytać o dawnej i współczesnej sztuce erotycznej a na czterech poziomach obejrzeć tysiące eksponatów związanych z popularną, religijną, współczesną oraz związaną z prostytucją sztuką erotyczną. Znajdziemy tu tysiące eksponatów od "fun-sex" do sztuki nowoczesnej pochodzących z różnych kontynentów, historyczne analizy seksualności dawnych bóstw, frywolne obrazy Kamasutry czy prace współczesnych artystów.


Na pierwszym piętrze można obejrzeć przedwojenny film erotyczny, falliczne figurki ze wszystkich stron świata, pozycje z Kamasutry, czyli seks grupowy, namiętne pary, erotyczne uniesienia i inne wypalane z gliny rzeźby.


Drugie piętro to historia francuskiej prostytucji. Znajdziemy tutaj pierwsze erotyczne fotografie, na których widnieją panie lekkich obyczajów, modelki oraz nobliwe damy. Przy fotografii umieszczono ich zapiski, ponieważ większość prostytutek prowadziła szczegółowe dzienniki ile klientów danego dnia obsłużyły i ile zarobiły, ile wydały na lekarz a ile na kosmetyki.


Kolejna kondygnacja to erotyka w wydaniu współczesnym, w której umieszczono kilka realistycznych kobiecych wizerunków miernego pędzla.
Następne piętro również nie zachwyca, gdyż znajduje się w nim jedynie sześć muszli klozetowych i z perspektywy osoby zanurzonej w sedesie i oglądamy nagrane sekwencje filmowe kobiet i mężczyzn oddających mocz.


W piwnicy muzeum można podziwiać kolekcję erotycznych mebli, głównie dla pań, np. fotel, z którego siedziska wystaje pewna część męskiej anatomii. Inne krzesełko ma środku siedziska dziurę, z której wystają pędzelki, które są nabite na wał napędzany korbką.

Ponadto w tym Muzeum Erotycznym na kilku kondygnacjach posiada wystawy czasowe, zmieniane mniej więcej co trzy miesiące.


Muzeum Erotyki czynne jest codziennie od 10 do 2 w nocy.
Bilet normalny kosztuje 8 euro a ulgowy 3 euro, ale podejrzewam, że są pewne ograniczenia wiekowe.
Zobacz Muzeum Erotyki na mapie
72 Bd de Clichy, Paryz
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
francja, muzeum, muzeum erotyki, paryż

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.