Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 06-16-2010, 12:33   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Pałac Schönbrunn
W Wiedniu, przepięknej stolicy Austrii znajduje się wspaniały Pałac Schönbrunn , którego nazwę można przetłumaczyć jako „piękne źródło”. Obiekt ten został zbudowany w XVII-XVIII wieku na zlecenie cesarza niemieckiego Leopolda I,o pod koniec XX wieku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Barokowy wystrój budynku została nadany za czasów Marii Teresy, która uwielbiała kolor żółty. Wnętrza pałacu zdobią liczne freski oraz sztukateria.
Można zwiedzać wnętrze pałacu. Zobaczymy tutaj bogate komnaty utrzymane w rokokowym stylu z pozłacanymi ornamentami, czeskimi lustrami kryształowymi oraz piecami fajansowymi. Te pomieszczenia należały do cesarzowej, natomiast mieszkania i gabinety cesarza Franciszka Józefa są skromne.


Przepych widoczny jest także w salach reprezentacyjnych i gościnnych, między innymi w Sali Lustrzanej, w której koncertował Mozart jako sześcioletnie cudowne dziecko oraz Okrągłym Gabinecie Chińskim czy Błękitnym Salonie Chińskim. Z kolei ściany Pokoju Milionowego pokryte są drewnem różanym i ozdobione miniaturami z Indii i Persji, co czyni je najpiękniejszym wnętrzem rokokowym na świecie.


Obok pałacu mieści się Muzeum Powozów a teren wokół obiektu otacza piękny ogród w stylu francuskim, w którym znajduje się Palmiarnia. Naprawdę pięknie on wygląda wiosną i latem, kiedy cała roślinność kwitnie.
Na końcu ogrodu na wzgórzu ustawiono Gloriettę a ze szczytu wzgórza można podziwiać piękną panoramę Wiednia. Dobrze jest udać się tam boczną dróżką, ponieważ po drodze można minąć wyglądające na zapomniane posągi i rzeźby.


Zwiedzanie ogrodu oraz terenu pałacowego jest darmowe, musimy jednak zapłacić za bilet, jeśli chcemy obejrzeć cesarskie komnaty.

Sale wystawowe czynne są od czerwca do sierpnia od 8.30 do 18.
Od kwietnia do moja oraz od września do października pałac można zwiedzać od 8.30 do 17, natomiast od listopada do marca od 8.30 do 16.30.


Zobacz Wiedeń na mapieWieden, Austria
  Odpowiedź z Cytatem

stare 06-16-2010, 15:10   #2
Senior Member
 
Avatar raissa
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Wola
Postów: 177
Domyślnie
Byłam tutaj i potwierdzam, śliczne miejsce niesamowita jest ta fontanna neptuna. Zresztą żeby przejść cały ogród i wszystko zobaczyć trzeba zarezerwować sobie sporo czasu.
Z kolei zrodelko schonbrunn wcale nie powala. ale reszta cudna


  Odpowiedź z Cytatem

stare 06-16-2010, 15:15   #3
Member
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Poznań
Postów: 42
Domyślnie
polecam to miejsce latem. zimą nie ma zbyt wiele do ogladania. ze wzgorza nic prawie nie widac, kwiatow nie ma a posagi sa zakryte. jednak latem jest tam naprawde pieknie


  Odpowiedź z Cytatem

stare 06-17-2010, 13:48   #4
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 20
Domyślnie
Zgadzam się zdecydowanie Byłam akurat w październiku i też mam dobre wspomnienia. Kwiaty jeszcze kwitły i teren, pałac - wszystko po prostu prezentowało się rewelacyjnie. Trochę czasu zabiera, ale naprawdę warto wszystko zobaczyć


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
austria, pałac, schonbrunn, wiedeń

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.