Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 02-07-2010, 13:11   #1
Senior Member
 
Avatar pipi
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Postów: 271
Domyślnie Słowenia
Słowenia...Słowenia jest krajem położonym w centralnej Europie. . Leży pomiędzy Austrią i Chorwacją i posiada niewielki dostęp do Adriatyku o długości 46 km .

Jest to nieduży kraj, jego powierzchnia to 20 273 km2 . Stolicą Słowenii jest Lublana a językiem urzędowym kraju jest słoweński .Słowenia jest krajem o obszarach głównie wyżynnych i górzystych . Najwyższym szczytem jest Triglav (2864 m) położony w Alpach Julijskich .

Jest to kraj obficie zalesiony , co przekłada się na zachwycające zielone krajobrazy . Państwo choć nie jest duże, ma wiele do zaoferowania poza oczywiście swoim niezaprzeczalnym urokiem .

Co cię zachwyci w Słowenii ?

- wspaniałe weneckie miasta portowe położone na wybrzeżu
-sale koncertowe , sceny operowe stolicy
- imponujące Jaskinie Škocjańskie
- urzekające Alpy Julijskie
- farmy w węgierskim stylu w regionie Prekmurje
- bazy partyzanckie z czasów II wojny światowej


Odwiedzając ten kraj możesz być także pewien, że zostaniesz przyjęty bardzo gościnnie i serdecznie .

Słoweńcy są miłośnikami sportów . W kraju tym pierwsze „kroki” stawiało wielu słynnych narciarzy, lotniarzy czy kajakarzy .

W górach śnieg leży długo bo czasem aż do końca czerwca. Warto zobaczyć ten kraj wiosną kiedy doliny i niziny szczególnie zachwycają swoim urokiem i rozkwitającą zielenią .

W Słowenii warto zobaczyć Kras – wspaniały wapienny płaskowyż oraz Postojnską Jamę , która jest jedną z największych jaskiń na świecie a jej długość to całe 27 km .


Odwiedź także ciekawe miasta Słowenii :

Cerknica - z jeziorem oraz parkiem regionalnym w wąwozie Rakov Škocjan .

Ptuj – jedno z najstarszych miast kraju, jeszcze z czasów Rzymskich . Znajdują się tu najlepsze obszary do uprawiania winorośli .

Piran –piękne miasto położone na wybrzeżu z ciekawą architekturą

Koper – portowe miasto nad Adriatykiem , położone na wybrzeżu półwyspu Istria .

Na uwagę zasługuje także wspaniała Dolina Logarska z urzekającymi wodospadami , źródłami , szczytami oraz kilkudziesięcioma jaskiniami .

Daj nam koniecznie znać jeśli byłeś w tym kraju i opisz swoje wrażenia

  Odpowiedź z Cytatem

stare 06-25-2011, 23:34   #2
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Postów: 1
Domyślnie Jak najlepiej dotrzeć na Słowenię
Samochód

Trasa uzależniona jest od tego, z której części naszego kraju udajemy się do Słowenii.
Polska – regiony zachodnie oraz północno-zachodnie
Ten środek transportu dla podróżujących w 2, 3 lub więcej osób wydaje się optymalny. Komfort podróży, niezależność czy względy ekonomiczne - to tylko wybrane atuty tej formy transportu. Dla mieszkańców regionów zachodnich i północno-zachodnich najlepszym rozwiązaniem będzie podróż przez Niemcy w kierunku na Norymbergę i Monachium. Dalej w kierunku austriackich miast - Salzburga i Grazu, stamtąd w zależności od naszych preferencji, kierujemy się już do Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj sięlub w inny region Słowenii.
Polska – pozostałe regiony
Dla kierowców, którzy swoją podróż rozpoczną na terenie któregoś z niewymienionych powyżej regionów proponujemy trasę przez Śląsk dalej przez Republikę Czeską w kierunku na Wiedeń i po przejechaniu stolicy Austrii wybór docelowego miasta lub regionu na terenie Słowenii.

Ważne informacje
Dodatkowe opłaty: kalkulując koszt podróży proszę uwzględnić opłaty za przejazd przez wybrane tunele na terenie Austrii (całkowity koszt w zależności od obranej trasy to 20-30 euro) oraz koszt winiet, które są opłatą za korzystanie z autostrad na terenie Austrii oraz Słowenii.

Kolej
Dla osób mieszkających w Warszawie lub okolicach podróż koleją np. do Lublany jest prostsza niż się na pozór wydaje. Proponujemy połączenie Warszawa – Lublana z przesiadką w Wiedniu (koszt w zależności od taryfy: 70 – 100 euro) lub z Warszawy pociągiem EC Polonia bezpośrednio do Villach – austriackiego miasta, leżącego przy granicy ze Słowenią, a stamtąd pociągiem InterCity, bądź kolejami regionalnymi - do Lublany. Oczywiście łatwiej jest zorganizować podróż przez Villach ze względu na koszty (bilet w promocji Warszawa – Villach - 39 euro, połączenie Villach – Lublana - 20 euro - bez względu na kategorię pociągu jaki wybierzemy; na drugi odcinek bilety najlepiej kupić w kasie dworca w Villach).

Autobus
Niestety większość linii autobusowych z Polski do Włoch czy Chorwacji, których trasa biegnie przez terytorium Słowenii, nie zatrzymuje się w Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się. Wyjątek stanowi np. autobus firmy Bispol. Cena biletu z Bielska-Białej do Lublany to koszt około 500 złotych przy 12 godzinnej jeździe.

Samolot
To najwygodniejsza, ale jednocześnie najdroższa forma podróży do Słowenii. Na trasie Warszawa – Lublana w dni powszednie lata rejsowy samolot Słoweńskich Linii Lotniczych Adria. Koszt biletu w dwie strony to około 1500 złotych. W Słowenii jest obecnie jedno lotnisko, z którego operują rejsowe samoloty. Aerodrom Ljubljana to międzynarodowy port lotniczy, zlokalizowany w odległości 60 kilometrów od stolicy kraju. Autostrada pozwala w kilkadziesiąt minut dotrzeć do centrum miasta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 03-02-2012, 16:17   #3
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Postów: 68
Domyślnie
Strona powyżej jest bardzo ważnym odnośnikiem,ponieważ dzięki niej możemy znaleźć dużo praktycznych informacji. Może ktoś był w Słowenii i podzieli się swoimi wrażeniami?


  Odpowiedź z Cytatem

stare 04-25-2012, 09:49   #4
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Postów: 5
Domyślnie
koniecznie trzeba zobaczyć dwie jaskinie - Postojna i Skotjanska, robią ogromne wrazenie! drogi super, można im tylko zazdrościć. Sama Słowenia nie jest duża, najlepiej zwiedzić w drodze do Włoch czy Chorwacji


  Odpowiedź z Cytatem

stare 05-24-2012, 14:50   #5
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 22
Domyślnie
Piękny kraj,tak rzadko odwiedzany i zapomniany przez turystów,a szkoda. W końcu zdjęcia mówią same za siebie,prawda?


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 03-18-2013, 19:14   #6
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Postów: 1
Domyślnie
Chcę pojechać z rodziną, w sumie 4 osoby do Słowenii, ale gdzieś blisko Włoch, żeby przy okazji i tam coś zobaczyć. Może ma ktoś jakieś namiary na niedrogie miejsce pobytu


  Odpowiedź z Cytatem

stare 04-24-2013, 14:38   #7
Senior Member
 
Avatar eDom
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Postów: 355
Domyślnie
Bożena, jeżeli chcesz jakieś fajne miejsce w Słowenii, ale blisko Włoch to polecamy miejscowość Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się. Jest to bardzo ładna malownicza miejscowość


  Odpowiedź z Cytatem

stare 04-25-2013, 14:23   #8
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 190
Domyślnie
Chętnie pomożemy w rezerwacji dobrego ośrodka wypoczynkowego na Słowenii,z doświadczenia wiem ze jest ich kilka,wiec nie ma się czego obawiać.


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 10-11-2013, 14:27   #9
Senior Member
 
Avatar eDom
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Postów: 355
Domyślnie
Poznajcie Słowenię na własną rękę! Niech nikt nie narzuca Wam co, jak i gdzie macie robić czy zobaczyć O spokój, lub spokojną zabawę zadbajcie na naszej stronie Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
europa, europa środkowa, lublana, słowenia

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.