Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 12-02-2010, 10:42   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Jak poradzić sobie z mrozem
Stało się! Już mamy pierwsze mrozy i śnieg. Całe ulice są zasypane i wszyscy mają problem, żeby dostać się na czas do pracy czy do szkoły. Dalsze wyjazdy odkładamy na inny termin, ponieważ samochodem ciężko jest teraz podróżować, nie mówiąc już nic o zimnych autobusach czy wiecznie spóźniających się pociągach. Zostają nam tylko spacery i krótkie wycieczki po okolicy.  • Musimy pamiętać, że nawet w czasie mrozu czy deszczu ze śniegiem lepiej jest wyjść z dzieckiem na dwór niż siedzieć w domu. I nawet jeśli dziecko ma katar lub lekkie przeziębienie to warto pójść na spacer, ponieważ mroźne powietrze inhaluje zatkane noski.

  • Jeżeli temperatura jest wyższa niż -5 stopni to można wyjść śmiało z małymi dziećmi na spacer, lecz z niemowlakiem lepiej poczekać na nieco cieplejsze dni. Jednak jeżeli wieje mroźny wiatr to lepiej sobie odpuścić wyjście, bo może nas i dziecko przewiać.

  • Starsze dziecko mniej marznie niż maluszek w wózku, bo bardziej aktywnie spędza czas. Ale też może się szybko zgrzać lub przemoczyć, więc warto co jakiś czas sprawdzać jego ubranka.

  • Oswajajmy małe dziecko z niska temperaturą i powoli wydłużajmy czas spacerów, aby mogło się zahartować.

  • Nie można zapomnieć o nakremowaniu twarzy i rąk dziecka specjalnymi kremami ochronnymi, a nie nawilżającymi. Trzeba nim posmarować skórę na 15 minut przed wyjściem z domu.

  • Pamiętajmy, żeby nie ubierać dziecka za ciepło ani za chłodno. Dłonie, twarz i stopy są zawsze zimniejsze od reszty ciała, więc sprawdzajmy zawsze kark. Jeśli jest chłodny to warto założyć dodatkową bluzę, a jeśli wilgotny to coś ściągnąć.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 05-29-2011, 16:40   #2
Member
 
Zarejestrowany: May 2011
Postów: 31
Domyślnie
Cytat:
Nie można zapomnieć o nakremowaniu twarzy i rąk dziecka specjalnymi kremami ochronnymi, a nie nawilżającymi. Trzeba nim posmarować skórę na 15 minut przed wyjściem z domu.
najbardziej sprawdzonym jest krem NIVEA. Mogę go wszystkim polecić. I pamietajcie, smarujcie kremem dokładnie i nie żałujcie go, żeby później nie było problemów ze skórą.

Cytat:
Pamiętajmy, żeby nie ubierać dziecka za ciepło ani za chłodno. Dłonie, twarz i stopy są zawsze zimniejsze od reszty ciała, więc sprawdzajmy zawsze kark. Jeśli jest chłodny to warto założyć dodatkową bluzę, a jeśli wilgotny to coś ściągnąć.
Koniecznie pod uwagę w tej kwestii trzeba wziąć to, co dziecko będzie robiło podczas pobytu na dworze. Jeśli będzie to mały wysiłek to ubiór powinien być bardzo ciepły, jeśli dziecko będzie biegało to należy pamiętać o tym, aby nie ubierać go za ciepło gdyż jeśli tak będzie to nasz maluszek się spoci a następnie zachoruje. Nie ma nic gorszego niż bycie spoconym na mrozie.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-03-2015, 13:44   #3
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Postów: 21
Domyślnie
Dziś krem z filtrem na mrozie, jak jest słońce, to podstawa. Krem tłusty zabezpiecza też usta - lepiej nei smarować ich szminką bezbarwną, bo dzieci je zjadają.


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dziecko, dziecko na mrozie, dziecko w podróży, mróz, porady, zima

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.