Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 10-19-2010, 15:23   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Jak przedłużyć wakacje dziecku
Wakacje dla dzieci skończyły się już dawno i teraz pogoda za oknem nawet nie zachęca do tego, żeby wynurzać się z domu. Z dnia na dzień coraz bardziej tęsknimy za słońcem, ale nie wiadomo, kiedy znów nadejdą ciepłe dni. Można jednak przedłużyć dziecku wakacje lub zaserwować mu jesienne ferie. Przecież i tak nie zrobi sobie zaległości w szkole czy przedszkolu.  • Jeśli kogoś na to stać, może wykupić wycieczkę last minute i wyjechać na Majorkę lub do Egiptu, Turcji czy Tunezji i tym sposobem wyłapać jeszcze ostatnie promienie słońca.

  • Ale wiadomo, że nawet wycieczka last minute do ciepłym krajów nie należy do najtańszych wydatków. Możesz więc poszukać innej alternatywy. Nawet wyjazd na weekend do dziadków może być odskocznią od rzeczywistości i sposobem na miłe spędzenie czasu.

  • Jeśli nie masz odwagi, czasu czy pieniędzy na zamorskie wojaże, możesz zaszaleć w mniejszym zakresie. Jest kilka sposobów na to, żeby pobawić się w wakacje całkiem niedaleko od domu. Jeśli jeszcze dziadkowie maja za sąsiadów iine dzieci, to zabawa jest już gwarantowana. Wprawdzie namiotu w sadzie się nie rozbije, ale zawsze można postawić jakiś wigwam z koców pomiędzy fotelami.

  • A może warto wyjechać gdzieś nad jezioro lub w góry. Można wynająć mały domek z kominkiem, napalić w piecu, zabrać ze sobą gry planszowe i rozkoszować się cisza oraz swoim towarzystwem. W pogodne dni można pospacerować po okolicy a w pochmurne zwyczajnie odpocząć od obowiązków.

  • Możesz także wybrać się do innego miasta czy zabrać dziecko do jakiegoś średniowiecznego zamku na zwiedzanie lub do centrum rozrywki. Na pewno malec będzie zadowolony i przyjemniej będzie mu się czekało na lalo, kiedy nauka będzie przerywana małymi wycieczkami.

  • Niekiedy jednak fundusze czy brak czasu nie pozwoli nam wyrwać się z domu nawet na jeden dzień. Ale nic straconego. Można zafundować dziecku małe wakacje w domu, wystarczy tylko trochę wyobraźni. Można wspólnie malować wakacyjna przygodę, układać plany na najbliższą wycieczkę, na którą się udamy, gdy będzie możliwość, zrobić jakiś tor przeszkód w salonie czy pobawić się w poszukiwaczy skarbów we własnym mieszkanku.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dziecko, ferie, jesień, jesienne wycieczki, porady, wakacje, weekend u babci, weekendowe wycieczki, wyjazdy

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.