Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 10-01-2010, 15:22   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Nauka jazdy na nartach
Rok temu mieliśmy zimę stulecia i synoptycy zapowiadają, że w tym roku wcale nie będzie łagodniej a zima może do nas zawitać już w październiku. Nie jest to dobra informacja dla nikogo, a szczególnie dla osób mających dzieci. Jednak zimę i śnieg można także wykorzystać. Dzieci uwielbiają lepić bałwany, zjeżdżać na sankach czy ślizgać się po lodzie. Do tego możemy je nauczyć jeździć na nartach, aby mogły sobie poszusować po okolicznych górkach czy z nami na jakimś zimowym wyjeździe.  • Już trzylatka możemy nauczyć jeździć na nartach.

  • Dla każdego malucha, który rozpoczyna naukę, należy wybrać małą górkę, która ma u podnóża płaską przestrzeń lub łagodne wzniesienie i trzeba ją przedtem sprawdzić.

  • Dla malca wszystko jest nowe, a zatem potrzebuje czasu, żeby się ze wszystkim oswoić, więc go nie poganiajcie, bo się zniechęci.

  • Pamiętaj, że dziecko się szybko męczy, więc na początku półgodzinny trening będzie wystarczający.

  • Najważniejsza jest zabawa, a zatem zadbaj o to, żeby dziecko miało rozrywkę z nart. Jeśli mu się znudzi lub się zmęczy, zabierzcie je do domu, aby się nie zniechęciło.

  • Jeżeli dobrze jeździcie na nartach, możecie sami nauczyć swoje dziecko sztuki zjeżdżania, lecz jeśli nie jesteście dobrymi narciarzami, powierzcie malca opiece instruktora.

  • Dziecko uczy się szybciej niż dorosły, więc nie zanudzajcie go wyk,ładami teoretycznymi. Samo próbując i podpatrując innych nauczy się i będzie to dla niego zabawą.

  • Pamiętajcie, aby cały czas być blisko dziecko, aby czuło się bezpiecznie, jednak potrzeba mu też trochę przestrzeni, aby mogło samodzielnie czegoś się nauczyć.

  • Nawet jeśli malec już zacznie sobie dobrze radzić ze zjeżdżaniem, to nie zabierajcie go jeszcze na wysokie lub zatłoczone stoki, ponieważ tam łatwiej o groźne wypadki.

  • Zwykle stoki mają specjalne tory dla dzieci i początkujących narciarzy, a zatem tam nasze dziecko może sobie początkowo popróbować jazdy.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-27-2015, 11:36   #2
Member
 
Avatar urkas
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Postów: 94
Domyślnie
Kwestia niezbędna na takich wyjazdach to oczywiście ubezpieczenie. Zerknijcie - Ubezpieczenia narciarskie extreme oraz active - Elvia Ubezpieczenie To musi być wysoka suma gwarancyjna - tylko wtedy pokryje to ewentualne koszty akcji ratowniczych, leczenia i nie tylko. Trzymacie kod rabatowy: KODZIMA56


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dziecko, dziecko na nartach, jazda na nartach, narciarstwo, narty, narty i dziecko, porady, sporty zimowe

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.