Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 09-30-2010, 15:20   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Pierwsza kolonia
Pierwszy wyjazd na kolonie jest bardzo ważny zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców, dlatego nie obejdzie się beza długich rozmów i odpowiednich przygotowań. Wiadomo, siedmiolatek część wakacji spędzi pierwszy raz z daleka od rodziców, a oni z kolei denerwują się, czy pociecha sobie poradzi. Wiadomo, mały będzie tęsknić, może nawet czasem popłacze, ale aby ten wyjazd był udany, należy się odpowiednio do niego przygotować.  • Przede wszystkim potrzebne są rozmowy, aby przekazać dziecku stopniowo wszystkie istotne informacje i wpoić mu zaufanie do wychowawcy.

  • Jeżeli dziecko nie jest za bardzo samodzielne, nauczcie je smarować chleb, prawidłowo trzymać sztućce czy pokażcie mu jak się kroi mięso przy obiedzie.

  • Nie dawajcie dziecku za dużo pieniędzy, bo malec i tak nie potrafi nimi rozsądnie gospodarować i może się zdarzyć, że pierwszego dnia zgubi wszystko lub przehula na słodycze lub nakupuje dużo tandetnych pamiątek. Najlepiej jest dać dziecku niewielką sumę, a potem mu dosłać lub dać wychowawcy.

  • Jeżeli dziecko ma telefon komórkowy, to może go ze sobą zabrać.

  • Sami spiszcie numery komórek wychowawców oraz adres i telefon ośrodka.

  • Jeżeli dziecko marudzi i twierdzi, że chce do domu, nie panikujcie, tak dzieci reagują na rozłąkę. Potem się przyzwyczai. Jeśli naprawdę dzieje się coś złego, można przyjechać w odwiedziny a potem zdecydować czy zabrać dziecko ze sobą czy zostawić na kolonii.

  • Przy pakowaniu torby dobrze jest, aby dziecko siedziało obok i współdecydowało o tym, co zabrać. Koniecznie tez zapisz na bagażu nazwisko oraz adres dziecka oraz daj mu spis rzeczy, które mu spakowaliście.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-2010, 14:31   #2
Senior Member
 
Avatar raissa
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Wola
Postów: 177
Domyślnie
jak ja pierwszy raz pojechałam na kolonię nad morze, to mialam 7 lat i caly czas plakalam. A jak mnie raz rodzice odwiedzili po tygodniu i nie zabrali mnie ze soba do domu to juz tragedia byla. i nic nie pomoglo. dopiero jak przyjechala do mnei siostra to sie lepiej poczulam


  Odpowiedź z Cytatem

stare 06-11-2013, 12:28   #3
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Postów: 28
Domyślnie
Organizatorzy coraz częściej organizują kolonie przeznaczone dla najmłodszych uczestników z odpowiednimi programami i systemem opieki. Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się np. ma cykl "Smyki na wakacjach".

Natomiast o samym procesie zachęcam do poczytania dodatkowo artykułów o tym jak przygotować dziecko Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się i siebie na pierwsze kolonie

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


__________________
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem

stare 06-11-2013, 14:25   #4
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Postów: 1
Domyślnie
ja byłam na koloniach i rwałam się do nich jak dzika. bardzo mile wspominam ten czas, zawsze jeździłam z siostrą i koleżankami. dzięki temu mieliśmy zgraną ekipę i nigdy żadna z nas nie płakała za domem :-)


__________________
Nie ma to jak Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem

stare 06-17-2013, 08:54   #5
Member
 
Zarejestrowany: May 2013
Postów: 65
Domyślnie
jak sobie przypomnę swoje pierwsze kolonie to trzeba przyznać, ze była to niesamowita przygoda i pomimo, że tak strasznie tęskniłam za rodzicami to było wspaniale


  Odpowiedź z Cytatem

stare 08-06-2013, 10:21   #6
Member
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Postów: 98
Domyślnie
Dzieci zupełnie inaczej podchodzą do tego, niż dorośli. A dorośli często zapominają, jak to było, kiedy byli w dziecięcym wieku . Nie ma co się przejmować, dzieciom na pewno będzie zapewniona opieka na najwyższym poziomie.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-06-2013, 20:53   #7
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Postów: 96
Domyślnie
Aż tak się nie martwcie sa opiekunowie, kiedyś musi być ten pierwszy raz ;p


  Odpowiedź z Cytatem

stare 03-20-2019, 00:26   #8
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Postów: 70
Domyślnie
Jasne, że tak! Maluchy na pewno sobie poradzą. Ja sama pamiętam, że jechałam na pierwsze kolonie w wieku 8 lat i do dziś je dobrze wspominam


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dziecko, dziecko w podróży, kolonia, pierwsza kolonia, poraady, przygotowania do kolonii

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.