Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 09-16-2010, 15:01   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Jak zabić nudę w podróży
Wybierasz się w daleką podróż samochodem bądź pociągiem i zabierasz ze sobą dziecko? Może jeszcze nie wiesz, że czeka cię nie tylko długa, ale i wyboista droga, ponieważ malec zaczyna się bardzo szybko nudzić. Ale możesz koszmarną podróż zamienić w miłą rozrywkę, jeśli odpowiednio się przygotujesz.  • Przede wszystkim zadbaj o multimedialne gadżety. Można zainstalować na fotelach przenośny odtwarzacz DVD, z którego będziemy puszczać dziecku bajki do oglądania. Ale nie przesadzajmy z bajkami w trakcie podróży- wystarczy jedna i to tylko na dużą odległość.

  • Można zabrać ze sobą bajki lub piosenki dla dzieci nagrane w formacie mp3 lub na płytce CD, które będziemy co jakiś czas puszczać dziecku, aby mogło śpiewać lub posłuchać ciekawych opowieści. Dla nas także będzie to jakaś rozrywka.

  • Można także zabrać swoje ulubione kawałki i puszczać dziecku, aby poznało różną muzykę.

  • Warto kupić także nowe książeczki dla dzieci lub komiksy dziecięca bądź gazetki ze zgadywankami, kolorowankami i naklejkami. Dziecko nie tylko nie będzie się nudzić, ale będzie mogło wykazać się inwencją.

  • Nie ma dzieciaka, który nie lubi rysować i malować. Wprawdzie w samochodzie jest to trochę utrudnione, ale w pociągu można sobie swobodnie rozłożyć kartki oraz kredki i malować lub kolorować gotowe obrazki. Dobrym rozwiązaniem będzie także znikopis.

  • Dobrym sposobem na zabicie czasu w podróży są wszelkie zgadywanki, gry karciane oraz specjalne magnetyczne gry podróżne.

  • Nie można zapomnieć o ukochanej lalce lub przytulance, która pomoże przetrwać najtrudniejsze momenty. Nie ma co się łudzić, że malec zaśnie bez ulubionego misia- jeżeli o nim zapomnieliście, musicie wrócić.

  • W podróży dobrze jest też mieć przedmioty, które zwiększają komfort jazdy dziecka, a więc miękkie ochraniacze na pas, rolety przeciwsłoneczne na okna, poduszka-rogalik czy kolorowy organizer zawieszany z tyłu przedniego siedzenia.
  Odpowiedź z Cytatem

stare 05-26-2011, 17:20   #2
Member
 
Zarejestrowany: May 2011
Postów: 31
Domyślnie
Ze swojej strony polecam liczenie samochodów. Już mówię na czym to polega. Oczywiście dzieci, które nie potrafią mówić, odróżniać kolorów, kształtów niestety nie mogą w niej wziąć udziału.

Zabawa polega na liczeniu przejeźdżających aut. Każdy przed jej rozpoczęciem wybiera sobie kolor samochodu, który będzie liczył. Po jakimś czasie każde z dzieci dzieli się swoim wynikiem i wygrywa ten, kto zliczy jak najwięcej aut.


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dziecko w samochodzie, gry w podróży, podróż, podróż z dzieckiem, samochód

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.