Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 05-12-2011, 10:18   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Najpiękniejsze miejsca w Polsce
Polska jest pięknym krajem a szczególnie latem można zobaczyć wiele wspaniałych zakątków, które zapierają dech w piersiach i powodują, że można się zakochać w naszej ojczyźnie. Oto dziesięć pięknych miejsc w Polsce.

  • Widok z Ochodzitej w Beskidach w okolicach Koniakowa jest wspaniały. Zobaczymy tutaj bezleśną górę o kopulastym kształcie, czyli Ochodzitę.


  • W Pieninach także jest pięknie, a szczególnie ze szczytu Sokolicy, na którą prowadzi szlak ze Szczawnicy. Stąd roztacza się panorama na Pieniny, przełom Dunajca oraz szczyty Tatr Bielskich i Wysokich.


  • Jeśli chodzi o góry, to nie może zabraknąć Tatr Wysokich, w których dominuje prawdziwie alpejski krajobraz, czyli poszarpane szczyty, strome skalne ściany oraz przepiękne tatrzańskie stawy.


  • Kolorowe Jeziorka zobaczymy w Rudawach Śląskich, czyli niewielkim paśmie górskim w Sudetach. Zobaczymy tutaj cztery różnobarwne stawy, a mianowicie Zielone Jeziorko, Purpurowe Jeziorko, Lazurowe oraz Zielony Stawek.


  • Bez wątpienia piękna jest zabytkowa kopalnia soli w Wieliczce, która jest ewenementem w skali światowej. zobaczymy tutaj podziemne chodniki i komory, największą podziemna świątynię oraz rzeźby solne.


  • W Polsce mamy dużo zamków, szczególnie na Śląsku. Jednym z najpiękniejszych jest Zamek w Mosznej, który powstał w XVIII wieku w stylu barokowym.


  • Także Zamek w Olsztynie robi wrażenie, pomimo tego że są to teraz ruiny twierdzy.


  • Innym miejscem wartym zobaczenia, tym razem na Pomorzu jest Słowiński Park Narodowy, utworzony w 1967 roku. Jest to jedyne miejsce w Polsce, w którym można zobaczyć nadmorskie jeziora i ruchome wydmy oraz kikuty martwych drzew wystające spod gór białego piasku.


  • Warto odwiedzić także Kazimierz Dolny z rynkiem otoczonym zabytkowymi kamienicami.


  • Również Sandomierz uchodzi za jedno z najpiękniejszych i najstarszych polskich miast. To miasto leżące nad Wisłą na siedmiu wzgórzach posiada ponad 120 zabytków architektury z różnych epok.Zobacz Sandomierz na mapieSandomierz
  Odpowiedź z Cytatem

stare 06-14-2011, 21:44   #2
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Postów: 49
Domyślnie
Starówka w Toruniu, Starówka w Toruniu i jeszcze raz Starówka. Byłam tam tylko kilka razy w życiu ale byłam pod wielkim wrażeniem jej wyglądu oraz szeregu uliczek, które do niej prowadziły. Co więcej studencki klimat odczuwalny jest na każdym kroku, czułam się tam świetnie!!


  Odpowiedź z Cytatem

stare 08-31-2012, 12:21   #3
Member
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Postów: 52
Domyślnie
Jednym z najpiękniejszych miejsc do zwiedzenia w Polsce jest Wrocław,chyba nikomu nie trzeba go przedstawiać. Obowiązkowy punkt każdej wizyty na dolnym śląsku,.


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-07-2012, 11:02   #4
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Postów: 24
Domyślnie
Polska jest pięknym krajem tylko mam wrażenie, że takim trochę niedocenianym. Ale jakby się tak bardziej zastanowić nie ma większego problemu, żeby sobie znaleźć fajne miejsce na wypoczynek. Moim ostatnim odkryciem jest Pojezierze Brodnickie i Hotel Głęboczek. Malownicze miejsce takie trochę jak z bajki.


  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-07-2012, 11:19   #5
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Postów: 41
Domyślnie
Tutaj mogę się oczywiście zgodzić,Polska to piękny kraj i mamy kilka miast,którymi możemy się naprawdę pochwalić. Zalicza się do nich także niesamowita łódź- i zabytkach oraz urokach tego miasta pisać raczej nie trzeba


Pozdrawiam Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 01-07-2013, 15:44   #6
Senior Member
 
Avatar eDom
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Postów: 355
Domyślnie
Niezwykle urokliwa jest Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się! Znajduje się tu niemal 1800 jaskiń krasowych, które urzekają swym pięknem i tajemnicą. W pięknym krajobrazie Jury zobaczymy liczne średniowieczne zamki, zabytkowe drewniane kościółki, sanktuaria, kapliczki, muzea, skanseny... Nie sposób wszystkiego wymienić! To także raj dla miłośników wspinaczki skałkowej. Tak więc każdy znajdzie tu coś dla siebie - miłośnicy przyrody, architektury, czy sportu


  Odpowiedź z Cytatem

stare 03-14-2013, 09:04   #7
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Postów: 8
Domyślnie
To prawda, Jura jest bardzo ciekawa. Dla miłośników jaskiń to świetne miejsce na wycieczki, np. w okolicach ruin zamku w Olsztynie. Polecam też Dolny Śląsk i Kotlinę Kłodzką


  Odpowiedź z Cytatem

stare 03-15-2013, 10:21   #8
Member
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Postów: 72
Domyślnie
Jura to przede wszystkim skałki oraz zamki. Bardzo ciekawa wycieczka dla tych którzy lubią się wspinać lub po prostu przebywać na łonie natury. Sam nocleg można znaleźć bez większych problemów,to wycieczka na 2-3 dni.


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 03-20-2013, 16:10   #9
Senior Member
 
Avatar eDom
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Postów: 355
Domyślnie
Będąc w województwie dolnośląskim nie można nie odwiedzić Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się Można tam podziwiać widok na szczyt Szrenicy oraz wodospad Szklarki. Idealne miejsce na wakacje i nie tylko!


  Odpowiedź z Cytatem

stare 04-25-2013, 14:15   #10
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 190
Domyślnie
Myślę,że w Polsce jest wiele takich bajecznych miejsc,trzeba je tylko odkryć. Zarówno na południu w górach,jak i nad morzem,zacznijmy zwiedzać nasz kraj,bo naprawdę warto.


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
beskidy, kazimierz dolny, kopalnia soli, pieniny, sandomierz, słowiński park narodowy, tatry wysokie, wieliczka

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.