Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 03-22-2011, 13:42   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Zamek Grodziec
W miejscowości Grodziec na Dolnym Śląsku na powulkanicznym, stromym wzgórzu leżącym na 389 metrów n.p.m. wznosi się bajeczny Zamek Grodziec. Wybudowano go prawdopodobnie pod koniec XIII lub na początku XIV wieku.

W XV wieku zamek stał się jedną z piękniejszych rezydencji gotycko-renesansowych na Śląsku, jednak został zdobyty i splądrowany podczas wojny 30-letniej, w efekcie czego stracił znaczenie militarne i część jego obwarowań wysadzono w powietrze. Dopiero na początku XIX wieku zajęto się renowacją obiektu.W latach 30. XIX wieku zamek stał się celem wielu wypraw turystycznych i był to pierwszy w Europie zabytek specjalnie przystosowany do celów turystycznych.Na początku XX wieku zamek przebudowano. Wówczas powstało muzeum sztuki gotyku i renesansu Śląska, hotel i restauracja.
Obiekt został w 1945 roku spalony przez Rosjan, lecz w latach 60. XX wieku częściowo go odbudowano.Zamek w Grodźcu wiele razy służył za scenografię do różnych filmów. Kręcono tutaj między innymi rosyjskie filmy "Kwiat Diabła" oraz "Taras Bulba".
Ponadto odbywają się tutaj takie imprezy jak Legnicko-Brzeski Turniej Rycerski o Srebrny Pierścień Kasztelana, Międzynarodowe Biesiady Zespołów Kresowych, Śląskie Święto Pieśni oraz Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego.Zamek Grodziec można zwiedzać codziennie od listopada do stycznia od 10 do 16, od lutego do marca od 10 do 17 a w pozostałe miesiące od 10 do 18.

Za bilet za zamek górny zapłacimy 9 zł lub 5 zł w przypadku biletu ulgowego.
Wystawa narzędzi tortur kosztuje odpowiednio 6 zł lub 4 zł.
Za organizację ogniska dla grup zapłacimy 1 zł od osoby.


Zobacz Zamek Grodziec na mapieGrodziec, dolnoslaskie Polska
  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-10-2017, 19:14   #2
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Postów: 1
Domyślnie
Koniecznie muszę się tam wybrać . Nie tak dawno widziałam pięknie uwiecznioną wycieczkę na stronie Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się . Urocze musi być to miejsce. Pozdrawiam serdecznie


  Odpowiedź z Cytatem

stare 09-24-2018, 19:14   #3
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Postów: 23
Domyślnie
Bardzo ciekawie przedstawiony zamek. Na pewno warto się tam wybrać, szczególnie jeżeli ktoś lubi spotkania z historią, podobnie zresztą jak do magicznego Krakowa gdzie atrakcji nie brakuje


__________________
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się

Ostatnio edytowane przez Niebieski.com.pl ; 09-24-2018 o 20:53
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dolnośląskie, dolny śląsk, grodziec, zagrodno, zamek, zamek grodziec, zamki

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.