Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 05-27-2010, 11:18   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Park Linowy Skalisko
W Kotlinie Kłodzkiej, w obrębie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego w Złotym Stoku otwarto w 2006 roku Park Linowy Skalisko. Znajduje się on na terenie dawnego kamieniołomu w lesie nad Złotym Potokiem a jego powierzchnia wynosi ponad 7 hektarów.
W parku mamy dostępnych kilka tras zwiedzania, a mianowicie sowę, wiewiórkę, salamandrę, dudka, muflona, gacka, orła i kondora, każda o innym stopniu trudności.


To szczególny rodzaj trekingu na świeżym powietrzu. Można tutaj wykonywać takie akrobacje między drzewami jak przejście po balansujących pomostach, przejścia po linie, przejścia siatkowe, powietrzny surfing, skok Tarzana oraz tyrolki, czyli zjazdy na linie o łącznej długości 1050metrów, ale czeka nas także wiele innych atrakcji.

Każdy uczestnik trasy pokonuje ją samodzielnie, a jeżeli uzna, że coś jest dla niego za trudne, może to po prostu ominąć. Dzieci także można tutaj spokojnie zabrać, ponieważ w parku istnieje specjalna trasa przygotowana dla dzieci.
Ale przed każdą wyprawą wszyscy przechodzą obowiązkowe szkolenie w zakresie poruszania się po trasie oraz dostają niezbędny sprzęt. Każdy uczestnik zostaje podpięty do specjalnej liny, która gwarantuje uniknięcie spadku z wysokości.


Park Linowy dla grup zorganizowanych jest czynny przez cały rok a dla osób indywidualnych od kwietnia do listopada.
W kwietniu i maju obiekt jest czynny od 10 do 18 w weekendy, święta oraz dni wolne od nauki szkolnej.
W czerwcu możemy tutaj przyjść codzienne od 9.30 do 18 a w lipcu i sierpnie od 9 do 20.
We wrześniu i październiku park można odwiedzać w weekendy, święta i dni wolne od nau8ki od 9.30 do 18 a w listopadzie od 11 do 16.


Przejście po drzewach kosztuje dla osób dorosłych 50 zł, dla dzieci od 11 do 16 lat 40 zł a dla dzieci powyżej 140 cm i do 11 lat 30 zł.
Za tyrolkę zapłacimy kolejne 30 zł, ale jeśli wykupimy pakiet przejścia po drzewach i tyroka to zapłacimy odpowiednio 70 zł lub 60 zł w wypadku biletu ulgowego.Zobacz Park Linowy Skalisko na mapieZloty Stok, dolnoslaskie
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dolnośląskie, dolny śląsk, kotlina kłodzka, park linowy, skalisko, złoty stok

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.