Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 03-01-2011, 10:14   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Najpiękniejsze widoki świata
Na świecie jest wiele pięknych miejsc, także w naszym kraju. Ale są miejsca piękniejsze od innych i warto je zobaczyć, jeśli będziemy kiedyś mieć okazje przebywać w tych okolicach. Oto lista tych miejsc.
  • W Stanach Zjednoczonych znajdziemy wiele cudów współczesnej architektury. Warto tutaj zobaczyć przede wszystkim Empire State Building oraz most Golden Gate, który ma oryginalną konstrukcję i kolor, a jego malownicze położenie sprawiło, że służy scenerię wielu obrazów współczesnej kultury. A zatem jest obowiązkowy element do zobaczenia w San Francisco.

  • Jeżeli chodzi o naturalne cuda Stanów Zjednoczonych, to obowiązkowym punktem widokowym powinien być Wielki Kanion oraz Big Sur znajdujący się w Kalifornii, który rozciąga się na długości 110 kilometrów.

  • Z kolei w Ameryce Południowej a konkretnie na pograniczu Argentyny i Brazylii znajdziemy Wodospady Iguazu, gdzie z 275 skarp skalnych o wysokości ok. 70 metrów spływa rzeka Iguazu. Wodospad ten bywa nazywany "Gardłem diabła".

  • Myanmar, czyli Birma to kraj, który do tej pory zachował autentyczność oraz ochronił swoją kulturę. W Bagan możemy nadal podziwiać około dwóch tysięcy świątyń i stup, które rozproszone są na powierzchni czterdziestu kilometrów kwadratowych.

  • Innym ślicznym azjatyckim miejscem jest Zatoka Phang Nga w Tajlandii. Znajdziemy tutaj około 40 wapiennych wysp o nietypowym kształcie, a niektóre kryją w sobie jaskinie.

  • Mimo że Grenlandia jest daleko od nas i nie ma tam zbyt wielu atrakcji, to warto zobaczyć tutaj rejon Kulusuk, który jest bardzo kolorowym miejscem uchodzącym za "wrota Grenlandii". Oczywiście znajdziemy tutaj też niesamowite góry lodowcowe.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ameryka, ameryka północna, ameryka południowa, argentyna, azja, bagan, big sur, birma, brazylia, golden gate, grenlandia, kulusuk, piękne miejsca, stany zjednoczone, tajlandia, wielki kanion, wodospaady iguazu, zagranica, zatoka phang nga

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.