Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 09-23-2010, 15:18   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Teotihuacan
Teotihuacan w Meksyku to jedno z cudów świata, a mianowicie starożytne miasto, którego nazwa nadana przez Azteków oznacza „Tam, gdzie ludzie stali się bogami”. Miejsce to znajduje się obecnie między miastami Meksyk i Puebla.

Teotihuacan zbudowano na planie szachownicy i znajdował się w nim zespół świątynny, ceremonialna aleja otoczona pałacami, place zgromadzeń oraz duży obszar rezydencjalny.Prawdopodobnie miasto wybudowano około100 roku p.n.e., czyli w czasie gdy skończono budowę piramidy Słońca, na której szczycie mieści się świątynia kultu Słońca. Niedaleko obiektu wybudowana jest Piramida Księżyca.
W I wieku n.e. wybudowano w starożytnym mieście Cytadelę z bogato zdobioną piramidą boga Quetzalcoatla (Pierzastego Węża), którą otoczono 15 świątyniami z platformą i ołtarzem.
Miasto pełniło niegdyś rolę centrum religijnego i handlowego, lecz w 650 roku pożar zniszczył miasto, a ludność zaczęła się sprzeciwiać warstwom rządzącym, więc Teotihuacan zaczęło powoli podupadać, a w 750 roku zupełnie opustoszało.Obecnie jest to ważny zabytek architektoniczny i jedno z miejsc wpisanych na listę cudów świata i zabytków UNESCO. Miejsce można zwiedzać.

Zobacz Meksyk na mapie

Meksyk
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ameryka, ameryka północna, meksyk, puebla, teotihuacan

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.