Forum turystyczne - opinie, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 08-30-2010, 13:08   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Trynidad i Tobago
Trynidad i Tobago to wyspy na Karaibach, które należą do Wielkiej Brytanii. Jednak poza Trynidad i Tobago w skład tego kraju wchodzi kilka mniejszych wysepek. Stolicą Trynidad Tobago jest Port-of-Spain. Między obiema wyspami funkcjonuje połączenie lotnicze oraz promowe a czas trwania przeprawy wodnej wynosi 2,5 godziny.
Wyspę zamieszkują potomkowie Europejczyków, Afrykańczyków, Azjatów oraz imigrantów z Ameryki Południowej.Trynidad i Tobago to kwintesencja karaibskiego krajobrazu, a mianowicie białe plaże, rafy koralowe, tropikalny las, mokradła, dzika przyroda oraz liczne ośrodki wczasowe dla turystów. Znajdziemy tutaj zachwycające wodospady oraz tajemnicze jaskinie, Jezioro Asfaltowe (Pitch Lake), gdzie z wnętrza ziemi wypływa naturalny asfalt oraz wulkany błotne.Trynidad i Tobago różnią się od pozostałych wysp karaibskich tym, że leżą w strefie ciepłego klimatu równikowego i nie nawiedzają tego kraju cyklony.
Warto tutaj zobaczyć tropikalną dżunglę, Asa Wright Nature Centre & Lodge oraz rezerwat CaroniBird Sanctuary na Trynidad, Little Tobago czy bagna Nariva.Będziemy także mieli możliwość uprawiania wielu sportów wodnych czy zobaczyć zabytki stolicy państwa a także takie obiekty jak Muzeum Lotnictwa i Historia Wojskowości Chaguaramas czy dawne forty na Tobago – Fort King George oraz Fort Benett.Trynidad i Tobago to także wyspy wielu festiwali muzycznych, koncertów oraz imprez kulturalnych. Zobaczymy tutaj także takie rozrywki wyścigi kóz lub krabów.Kuchnia tego kraju jest ponoć także wyśmienita, ponieważ stanowi połączenie kuchni kreolskiej z hinduską, jednak najpopularniejszą przekąską jest burger z rekina.Bardzo łatwo jest znaleźć noclegi na Trynidad i Tobago. Na Trynidad jest więcej luksusowych hoteli, natomiast na Tobago znajdziemy mniejsze hoteliki i pensjonaty.Ponadto Trynidad i Tobago słynie z calypso oraz muzyki steel pan, która stanowi najbardziej popularny poza reggae znak rozpoznawczy tego regionu.
A więc szukając kwintesencji Karaibów, trzeba się udać do Trynidad Tobago.
Zobacz Trynidad i Tobago na mapie
Trynidad i Tobago
  Odpowiedź z Cytatem

stare 08-30-2010, 15:51   #2
Member
 
Avatar żulietta
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Postów: 46
Domyślnie
ech, wszystko co wiąże się z karaibami musi być fajne
ile ja bym dała, żeby tam się znaleźć.
Był ktoś już może? A może ktoś zna jakieś niedxrpogie biuro podróży???


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ameryka północna, anglia, ciepłe kraje, karaiby, trynidad i tobago, wielka brytania, wyspy

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.