opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi

Wróć   opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi > Gdzie warto pojechać na wczasy > Turystyka Okazjonalna > pozostałe okazjeOdpowiedz
 
Narzędzia wątku

Linki sponsorowane

stare 07-08-2013, 19:52   #1
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Postów: 1
Thumbs up Zatorland
ZATORLAND

EDUKACJA POPRZEZ ROZRYWKĘ

Czy jest możliwe aby w jednym miejscu zobaczyć dinozaury, biedronkę ludzkich rozmiarów, wejść do konia trojańskiego i spotkać się ze Św. Mikołajem? Teraz tak.
W Zatorze, który słynie z największego w Polsce Parku Ruchomych Dinozaurów powstał
kompleks, w skład którego wchodzą jeszcze cztery inne obiekty- Park Owadów, Park Mitologii, nowość sezonu 2013 Park Bajek i Wodnych Stworzeń oraz w sezonie zimowym, Park Św. Mikołaja.

Zator to piękne miasteczko w południowej Polsce, znajdujące się nieopodal trasy Kraków- Katowice, około 15 km od Oświęcimia i Wadowic. Położone jest między stawami, gdzie hodowany jest karp królewski i już od wielu lat uznawane jest za stolicę karpia.

DINOZATORLAND
Park Ruchomych Dinozaurów to skarbnica wiedzy dla młodych, ciekawych świata paleontologów. Podczas spaceru ścieżką edukacyjną można poczuć się jak w prehistorycznym świecie i przenieść się o 150 mln. lat wstecz. W parku zobaczycie ponad 100 dinozaurów w skali 1:1. Większość z nich jest ruchoma i wydaje odgłosy. Gigantyczne roślinożerne zauropody, dinozaury pancerne, największy na świecie poruszający się T-Rex oraz wiele innych okazów - tworzą atmosferę ery w której żyły dinozaury. Na koniec wędrówki zapraszamy do muzeum szkieletów i skamieniałości gdzie czeka na Was 9-cio metrowy szkielet Jangczuanozaura.

PARK MITOLOGII
Otwarty w maju 2012r. Park Mitologii na wodzie to przedsięwzięcie zlokalizowane za zbiorniku wodnym, sąsiadującym z Parkiem Ruchomych Dinozaurów. Zapraszamy na niezwykły rejs, w trakcie którego można poznać bogów, herosów i bohaterów z mitologii greckiej. Gwarantujemy, że wrażenia jakich Państwo doświadczą i wiedza zdobyta w taki sposób, na długo pozostaną w pamięci.
Dla najmłodszych prowadzimy warsztaty plastyczne, łączące kreatywną zabawę ze zdobywaniem wiedzy. Starsze dzieci będą mogły poznać najpiękniejsze mity, zaznajomić się z podaniami o najpopularniejszych bogach i herosach, czy dowiedzieć się, jak mitologia odpowiadała na najważniejsze pytania. Uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z pewnością zainteresują zajęcia poświęcone historii wojny trojańskiej czy wędrówce Odyseusza. Z kolei licea i starsi poszerzą swoją wiedzę dotyczącą sztuki i tragedii antycznej.
PARK BAJEK I WODNYCH STWORZEŃ- NOWOŚĆ 2013!
Zapraszamy przedszkola i szkoły na lekcje ichtiologii. Nasz park jest pierwszym w południowej Polsce, tematycznie poświęconym faunie mórz i oceanów. Można zobaczyć tutaj naturalnej wielkości makiety stworzeń morskich niektóre z okazów mierzą nawet 7 metrów..
Nasz park to nie tylko edukacja ale i zabawa. Pod okiem animatorów na ,,Niezapomnianym placu zabaw’’ można miło spędzić czas niezależnie od pogody, gdyż jego część jest zadaszona.
Z Parkiem Stworzeń Wodnych sąsiaduje Park Bajek, gdzie na zaczarowanych ścieżkach można spotkać np. Kota w Butach, Brzydkie Kaczątko, Królewnę Śnieżkę wraz z siedmioma krasnoludkami i wiele innych.

PARK OWADÓW
Czy widzieliście kiedyś mrówkę ludzkich rozmiarów? Teraz to możliwe. Niewiele możemy powiedzieć o spotykanych na żywo owadach. Ze względu na ich mikroskopijną wielkość, umyka nam wiele szczegółów ich budowy. Dociekliwych zapraszamy do pierwszego w Polsce południowej parku owadów, gdzie zobaczyć można 16 gigantycznych figur.
Są to m.in. konik polny, biedronka, mrówka, jelonek rogacz, larwa motyla, modliszka, skorpion, stonka, żuk rohatyniec, mucha, skorek.
Spacer ścieżką edukacyjną to świetny sposób na uzupełnienie lekcji biologii oraz ciekawe doświadczenie. Każdy eksponat zaopatrzony jest tutaj w tablicę informacyjną, z której wyczytać można ciekawostki na temat prezentowanego gatunku.
Ekspozycja figur owadów wzbogacona jest również o wystawę wypreparowanych okazów owadów, pochodzących z różnych zakątków naszego globu, np. z Tajlandii, Marka, Rosji i wielu innych. W gablotach znaleźć można m.in. pająki, motyle, chrząszcze, cykady.
NOWOŚĆ 2013! Owady ruchome

LUNAPARK
Lunapark to centrum rozrywki w naszym kompleksie. Na szczególną uwagę zasługuje Kino 5D Extreme, gdzie dzięki nowoczesnej technologii widz angażując wszystkie swoje zmysły, staje się żywym uczestnikiem świata prezentowanego w filmie. Kolejną atrakcją jest pierwsze w Polsce interaktywne show w 3 D na żywo, z udziałem magicznego dinozaura T-rexa.
Karuzele, kolejki, mini gokart, plac zabaw, to tylko niektóre z rozrywek jakie przygotowaliśmy dla osób nas odwiedzających.


PARK ŚW. MIKOŁAJA W KRAINIE BAJEK
W sezonie zimowym otwierany jest Park Św. Mikołaja w Krainie Bajek. Ta magiczna kraina, którą oświetla 3 mln światełek, może poszczycić się drzewem migoczącym ponad 110 tys. lampek oraz prawdziwymi reniferami –Rudolfem i Kometkiem. Każdy gość ma możliwość osobistego spotkania i rozmowy ze Świętym Mikołajem!!
W parku znajduje się także Interaktywne Show 3D, gdzie na przeżycie niesamowitej przygody zaprasza wirtualny skrzat – Sylwestrzak. Proponujemy również atrakcje dodatkowe takie, jak spalanie złych uczynków i pisanie listu do Mikołaja. Ogromną atrakcją są również warsztaty plastyczne, prowadzone przez skrzata. Podczas zajęć, grupy szkolne i przedszkolne mają możliwość przygotowania ręcznie malowanych bombek oraz ozdób świątecznych.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Parki czynne są sezonowo. Od kwietnia do pierwszych tygodni listopada można odwiedzać Park Dinozaurów oraz Park Owadów, od maja Park Mitologii oraz Park Bajek i Wodnych Stworzeń. Gdy nadchodzi zima, zapraszamy do Parku Św. Mikołaja w Krainie Bajek.
Szkoły oraz przedszkola mogą skorzystać ze specjalnych programów zwiedzania wraz z atrakcjami.
W maju 2012 magazyn Viva opublikował ranking 5 najlepszych lunaparków europejskich. PEPSI DINOZATORLAND znalazł się w tym rankingu pośród parków takich jak Disneyland pod Paryżem, Legoland w Dani, Efteling w Holandii oraz Tibidabo w Hiszpani.

Dane kontaktowe:
Zatorland
ul. Parkowa 7. 32-640 Zator
informacje:
+48 667 979 220, Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
rezerwacje dla grup zorganizowanych:
+48 601 858 851, Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem

stare 07-25-2013, 12:31   #2
Member
 
Zarejestrowany: May 2013
Postów: 58
Domyślnie
Swego czasu miałem okazję być w Zatorlandzie i musze przyznać,że zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie,w szczególności park dinozaurów,dzieci jak i dorośli znakomicie się tutaj odnajdą.


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem

stare 03-19-2014, 16:27   #3
dep
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Postów: 36
Domyślnie
świetne miejsce;-)


  Odpowiedź z Cytatem

stare 03-26-2014, 16:21   #4
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Postów: 165
Domyślnie
Zgadza się,bardzo fajne miejsce na spędzenie całego dnia w ruchu razem ze swoimi dziećmi,tamtejsze parki rozrywki oferują naprawde szereg możliwości i atrakcji


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.RANKING STRON INTERNETOWYCH,darmowe statystyki,fajne i ciekawe strony