opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi

opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi (http://www.globforum.pl/)
-   Pomorskie, Zachodniopomorskie, Kujawsko- Pomorskie (http://www.globforum.pl/pomorskie-zachodniopomorskie-kujawsko-pomorskie/)
-   -   Jezioro Krzemień (http://www.globforum.pl/pomorskie-zachodniopomorskie-kujawsko-pomorskie/904-jezioro-krzemien.html)

nemeziss 05-04-2010 12:00

Jezioro Krzemień
 
W niewielkiej wsi Krzemień leżącej na Pojezierzu Ińskim w granicach Ińskiego Parku Krajobrazowego w województwie zachodniopomorskim znajduje się czyste jezioro Krzemień.
Jego powierzchnia wynosi prawie 230 hektarów a maksymalna głębokość to prawie 30 metrów. Jest to sielawowe jezioro rybackie. W klasie czystości wód należy do klasy drugiej.
W wodach dominuje sielawa i leszcz, ale można także złowić liny, okonie, stynki, ukleje, płocie, karpie, miętusy, sieje i węgorze.


Do jezioro wpływa rzeka Ina oraz kilka małych strumieni. Bezpośrednią zlewnią jest pagórkowaty teren morenowy pokryty lasami, ale południowa część Krzemienia sąsiaduje z polami i łąkami. Brzegi porośnięte są pasem oczeretów, sitowiem jeziorowym oraz tatarakiem zwyczajnym.
Jeżeli chodzi o roślinność to można spotkać rogatka sztywnego, moczarkę kanadyjską, mech zdrojek, wywłócznika okółkowego, rdestnicę połyskującą, rdestnicę przeszytą oraz ramienice z rodzaju Chara.


Jezioro jest położone w malowniczym miejscu. Oprócz głównej plaży strzeżonej znajdują się tutaj także niestrzeżone kąpieliska, z których można spokojnie skorzystać z dala od tłoku.
Poza doskonałymi warunkami dla wędkarzy, jezioro jest doskonałym miejscem wakacyjnego wypoczynku, ponieważ znajduje się tutaj ośrodek wypoczynkowy. Można poopalać się na plaży, popływać rowerem wodnym, żaglami, kajakami czy pograć w siatkówkę lub badmintona. Można tutaj także popływać.


Obecnie jezioro jest udostępnione wędkarzom przez cały rok, ale trzeba wykupić zezwolenie. Za jeden dzień łowienia z brzegu i łodzi zapłacimy 15 zł. Za cały sezon 50 zł, jeżeli korzystamy z brzegu lub 90 zł w wypadku łodzi.
Połów z łodzi jest możliwy od 1 czerwca do 15 listopada. Jeśli chcemy skorzystać z łodzi od maja to trzeba zapłacić dodatkowo 20 zł.


Zobacz Krzemień na mapieREKLAMA


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się

vajakondijos 05-20-2011 22:29

no, z tego co wiem to w tym roku już się nie da rowerem wodnym ani kajakiem popływać - no chyba, że się samemu swój sprzet przywiezie, bo jak wyczytałem na czystejeziora.pl i sprawdziłem telefonem do ośrodka - to już tam nie ma żadnej wypożyczalni sprzetu wodnego.
Ja mam swój kajaczek:D ale roweru wodnego to już autem nie dotacham... no chances

Ewa82 04-07-2014 09:08

Jezioro Krzemień jest nadal tak ładne jak lata temu, ale ośrodek to już nie to. Byłam tam pierwszy i ostatni raz w lipcu 2013. Rozsypujące się domki, brudna pościel, zalana łazienka ( przeciekający WC ), pleśń w lodówce. Na pobyt do Krzemienia przyjeżdża głównie gówniażeria z okolicy aby pochlać i poszaleć. Stąd wieczorem i w nocy krzyki, wrzaski, muzyka na full ( rap preferowany ) i cały komplet słownictwa na k.... i ch...... Zupełny brak reakcji ze strony obsługi ośrodka. Nie liczcie na wypoczynek. Nigdy z dziećmi. Nie miałam niestety aparatu fotograficznego, ale w internacie znalazłam fotorelację innego pechowca, który miał to nieszczęscie trafić do ośrodka w Krzemieniu. Pooglądajcie, poczytajcie i wyciągnijcie wnioski. Pozdrawiam. Ewa. Link do fotorelacji : REKLAMA


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się

VillaPalladium.pl 09-04-2014 15:36

Przydałoby się jeszcze więcej zdjęć,bo sam opis jest bardzo zachęcający,myślę,że każdy kto lubi wypoczynek nad jeziorem-znajdzie tutaj coś dla siebie:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.