opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 04-28-2010, 14:27   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Chełmiński Park Krajobrazowy
Chełmiński Park Krajobrazowy znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim w Dolinie Dolnej Wisły i zajmuje obszar od okolic Ostromecka na południu po granice Grudziądza na północy.
Park posiada liczne walory przyrodnicze oraz duże zróżnicowanie terenu. Znajduje się tutaj 14 rezerwatów przyrody a także wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Ponadto zobaczyć tutaj można 97 pomników przyrody ożywionej oraz 4 obiekty przyrody nieożywionej (jaskinia, głaz narzutowy i dwa źródła). Urokowi miejsca dodają zabytki architektury znajdujące się na terenie takich miast jak Świecie, Chełmno, nowe czy Grudziądz.


Ale Chełmiński Park Krajobrazowy to przede wszystkim malowniczy krajobraz oraz zróżnicowany ekosystem. Miejsce jest nie tylko korytarzem ekologicznym łączącym Bałtyk z Karpatami, ale to także korytarz turystyczny, umożliwiający poznanie ciekawych historycznie i przyrodniczo nadwiślańskich terenów. Znajduje się tutaj dwanaście szlaków pieszych, które mają charakter kompleksowy, co oznacza, że umożliwiają zobaczenie różnorodnych atrakcji turystycznych, zabytków kultury oraz zróżnicowane formy użytkowania i ukształtowania terenu.


Bardziej aktywni mają do swojej dyspozycji cztery szlaki rowerowe różnej rangi, w tym szlak rowerowy koloru czarnego liczący prawie 480 kilometrów i biegnący od Torunia do Tczewa po obu stronach Wisły.
Istotny jest także szlak turystyki samochodowej, ponieważ biegnie wzdłuż Szlaku Cystersów, czyli od Torunia do koronowa.
Z kolei na szlaku turystyki wodnej o zasięgu krajowym można popływać kajakiem, żaglówką, uczestniczyć w regatach, zdobyć potrzebne uprawnienia kajakarskie lub żeglarskie czy po prostu podziwiać piękno okolicznej przyrody.

Co roku na terenie parku odbywają się dwie wielkie imprezy. Jedna to Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych a druga to Festiwal Smaku w Grucznie.Zobacz Grudziądz na mapie
Grudziadz
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chełmiński, chełmno, dolina dolnej wisły, grudziądz, krajobraz, kujawsko- pomorskie, park krajobrazowy, toruń, świecie

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.