opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 04-09-2010, 14:07   #1
Senior Member
 
Avatar raissa
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Wola
Postów: 177
Domyślnie Przystań Wodna Dobiegniewo
Przystań Wodna Dobiegniewo znajduje się we wsi Dobiegniewo w województwie kujawsko-pomorskim, 22 kilometry od Włocławka na 662 kilometrze Wisły. Miejsce mieści się w obszarze powstałego w 1969 roku Zalewu Włocławskiego.

Przystań składa się z basenu portowego umocnionego nabrzeżem betonowym. Na północy znajdują się dwa falochrony. Całkowita powierzchnia basenu wynosi około 2000 metrów kwadratowych a jego głębokość waha się od 1,10 metra do 1,90 m.
Przy falochronie wschodnim znajduje się piaszczysta plaża a południe portu obfituje w lasy.


Na terenie portu znajduje się restauracja a także sanitariaty dla żeglarzy, toalety, umywalki i prysznice z ciepłą i zimną wodą a także pokoje dwuosobowe. W sezonie na terenie nabrzeża rozstawiane są ławki oraz stoły a całe miejsce jest oświetlone.
Na zachodniej stronie przystani znajduje się camping dla żeglarzy, na którym można rozbić namiot lub wypożyczyć przyczepę campingową. Poza miejscem na ognisko i grill, znajdziemy tutaj także toalety, umywalki i zmywalnie naczyń.
Na terenie przystani można organizować regaty oraz wszelkie inne imprezy żeglarskie w sezonie letnim oraz zimowym. Ze sportów zimowych można tutaj uprawiać żeglarstwo lodowe, windsurfing lodowy, bojery, mini bojery, oraz łyżwiarstwo i narciarstwo biegowe.


Z kolei jeżeli chodzi o camping, to znajdziemy na nim dwa domki posiadające dwie sypialnie, salon z telewizorem i radiem, wyposażoną kuchnię oraz toaletę z umywalka i prysznicem. Można tutaj także przyjechać ze swoja przyczepa campingowa lub rozbić swój namiot.
Poza bliskością Zalewu Włocławskiego okolica jest bogata w lasy, oraz jezioro, które są idealne dla miłośników wędkarstwa.Zobacz Dobiegniewo na mapieTylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dobiegniewo, kujawsko-pomorskie, przystań wodna, zalew włocławski, żagle

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.