opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi

opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi (http://www.globforum.pl/)
-   majówka (http://www.globforum.pl/majowka/)
-   -   Majówka na spływie kajakowym (http://www.globforum.pl/majowka/794-majowka-na-sp-ywie-kajakowym.html)

nemeziss 04-15-2010 12:05

Majówka na spływie kajakowym
 
Do majówki coraz bliżej. Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas i niekoniecznie chcieliby kisić się w długi weekend w mieście na zwiedzaniu zabytków a woleliby podziwiać piękno przyrody, przygotowano specjalną ofertę spływów kajakowych, np. z przedsiębiorstwem wiking.
Jedna z tras to Górna Wda z Trzebiochą. Ten szlak kajakowy jest długi na 45 kilometrów a jego pokonanie zajmuje 4 dni.


W pierwszy dzień planowany jest przyjazd uczestników spływu do Łubiany koło Kościerzyny i zakwaterowanie o Ośrodku Wypoczynkowym „Worzałówka”. Obiekt zawiera wszystko, co potrzeba, aby odpocząć i ogarnąć się przed spływem. Po krótkim przeszkoleniu mamy zapewniony czas wolny, który możemy przeznaczyć na wycieczkę po jeziorze Granicznym lub na pieszy spacer wokół tego akwenu.
Na godzinę 19 zaplanowano integracyjne ognisko lub imprezę w ośrodku.


Drugiego dnia po śniadaniu i szkleniu z technik pływania kajakiem, o godzinie 11.30 zaplanowane jest rozpoczęcie spływu z jeziora Granicznego. 15-kilometrowa trasa obejmuje przepłynięcie do jeziora Sudomie, na jezioro Trzebiochę, przenoskę w Grzybowie, potem dopłynięcie szybkim nurtem do ujścia Trzebiochy do Wdy. Po przerwie śniadaniowej następuje kontynuacja spływu przełomem Wdy i licznymi bystrzami dopływa się do jeziora Radolnego i tam rozbija się biwak. Planowany jest dwugodzinny czas wolny a potem ognisko.


Trzeciego dnia planowane jest pokonanie kolejnych 8 kilometrów trasy. Po śniadaniu przewidziany jest czas na zwiedzanie Kaszubskiego Skansenu Etnograficznego (bilet kosztuje około 9 złotych). Po spakowaniu obozu (istnieje możliwość uzupełnienia zapasów w sklepie i wzięcia prysznica) następuje wypłynięcie na jezioro Wdzydzkie, potem przepłynięcie przesmyku przy półwyspie Kozłowiec i dopłynięcie do Borska. Po czasie wolnym przewidziane jest ognisko.


Czwarty dzień to najdłuższa, 22-kilometrowa trasa. Płynie się do Czarnej Wody, z przerwą na zwiedzanie grobowca Gotów, czyli słynnych kamiennych kręgów. Po dopłynięciu do celu następuje przejazd do Łubiany i ognisko.


Koszt takiej majówki wynosi około 300 złotych, z tym że zakwaterowanie w domkach może być dodatkowo płatne. Mamy jednak zagwarantowane wygodne kajaki z komorą na podręczny bagaż, transport swojego ekwipunku brzegiem, opiekę instruktorów, opłacone pola namiotowe i biwakowe, mapki oraz ubezpieczenie NNW. W ramach wolnego czasu mamy możliwość pogrania w siatkówkę lub inne gry zespołowe.
Taki spływ to wspaniała rozrywka zarówno dla doświadczonych kajakarzy, jak i początkujących miłośników tego sportu, chociaż długość tras będzie raczej odpowiednia dla tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę ze spływami.


Ze sobą powinniśmy zabrać dowód osobisty, dowód wpłaty za spływ, namiot, karimatę, śpiwór, strój kąpielowy, czapkę z daszkiem, buty nadające się do zamaczania, ciepłe ubranie, latarkę, naczynia, gotówkę na zakupy.


Zobacz Łubianę na mapieREKLAMA


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.