opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi

Linki sponsorowane

stare 05-14-2010, 15:19   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Rajd konny
Dla wszystkich, którzy kochają konie, a nie mają swoich lub dla tych, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności, charakter dobrym rozwiązaniem są rajdy konne, której można spróbować np. z Klubem Tradycji Konnym Szwadron Elterm. To nie tylko konna przejażdżka, ale całodobowa opieka nad zwierzęciem i nocny dyżur przy koniach, karmienie, pojenie, czyszczenie oraz wielokilometrowych trasy do pokonania, dlatego ważne jest, aby posiadać odpowiednią kondycję fizyczną do wytrzymania nawet 7-dniowej jazdy.


Jeżeli ktoś nie jest pewien swoich umiejętności, może przyjść się przekonać, ponieważ pierwsza w Szwadronie jazda jest za darmo.
Klub jest w stanie zorganizować każdy rajd, o każdej porze roku na dowolnym terenie, o dowolnej długości dla każdej liczny uczestników, i to zarówno zaawansowanych jak i początkujących.
Klub posiada wytrzymałe konie o dobrej kondycji fizycznej, spokojne i przyjazne ludziom (głównie z rasy wielkopolskiej) oraz bezpieczne.
Uczestnicy rajdu po uiszczeniu opłaty mają zapewnionego zdrowego, podkutego konia z kompletnym rzędem, profesjonalnego przewodnika, dwa posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja), noclegi w hotelach, gospodarstwach agroturystycznych, namiotach, barakowozach i zamkach, nocleg oraz wyżywienie dla konia oraz niezapomniane przygody.


Przykładowy 7-dniowy rajd rozpoczyna się zbiórką uczestników w stajni przewodnika w Grubnie koło Chełmna w województwie kujawsko-pomorskim, siodłanie koni, jazda próbna na placu przy stajni, przydział koni oraz wyjazd w kierunku Grudziądza lasem na odcinku około 32 kilometrów. W Grudziądzu jemy obiadokolacje i nocujemy w hotelu.
Drugiego dnia po śniadaniu wyrusza się z Grudziądza i jedzie wałem wiślanym drogą gruntową w kierunku Nowego. Po 25 kilometrach trasy zastępuje zakwaterowanie i obiadokolacja w gospodarstwie agroturystycznym w Nowem.
Trzeciego dnia jedzie się pięknymi zielonymi trasami konnymi wzdłuż Wisły z Nowego do Gniewu. To w Gniewie znajduje się wspaniały średniowieczy zamek krzyżaki, w którym uczestnicy rajdu będą zakwaterowani. Tutaj także uczestnicy zjedzą posiłki z średniowiecznej tradycji.
Kolejny dzień przewiduje pobyt na zamku gniewskim, jego zwiedzanie, przejażdżkę po pięknych okolicach Gniewu, dolinie Wisły oraz konserwację sprzętu i odpoczynek dla koni. W tym też dniu odbędzie się integracyjne ognisko lub inna impreza w razie złej pogody.

Piątego dnia następuje powrót 28-kilometrową trasą konną do gospodarstwa agroturystycznego w Nowem.
Szóstego dnia rajdu zwiedza się konno kociewskie wioski oraz Bory Tucholskie oraz dociera się do gospodarstwa agroturystycznego, które prowadzi także ośrodek jeździecki "Czarna Podkowa" . Tego dnia uczestnicy rajdu muszą pokonać najdłuższy, bo aż 40-kilometrowy dystans.
Ostatniego dnia przewidziana jest jazda terenami leśnymi, polnymi i łąkami a w Świeciu nad Wisłą nastąpi przejazd przez most na rzece Wda. Odważni mogą pokusić się przejazd przez rzekę brodem. Po 25 kilometrach trasy rajd zakończy się wspólnym ogniskiem na placu przy stajni przewodnika.Zobacz Grubno na mapieGrubno, kujawsko-pomorskie
  Odpowiedź z Cytatem

stare 10-06-2013, 18:57   #2
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Postów: 1
Domyślnie
Ciekawe szkoda, że talk daleko ode mnie.


__________________
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki.
Zarejestruj się
  Odpowiedź z Cytatem

stare 11-06-2013, 20:52   #3
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Postów: 96
Domyślnie
no ja tez zaluje, ale ciesze sie, ze chociaz sa takie rajdy


  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chełmno, gniew, grubno, grudziądz, jazda konna, konie, kujawsko-pomorskie, rajd, rajd konny

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.