opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi

Wróć   opinie, forum, wycieczki, tanie noclegi > Porady dla turystów > Porady > InneOdpowiedz
 
Narzędzia wątku

Linki sponsorowane

stare 03-02-2010, 16:34   #1
Administrator
 
Avatar nemeziss
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin
Postów: 1,995
Domyślnie Jak wybrać dobre biuro podróży
Chcesz wyjechać na zorganizowaną wycieczkę, ale nie wiesz, które biuro podróży wybrać? Przeczytaj wskazówki dotyczące wybierania dobrego biura podróży.
  • Można zacząć od przeszukania forum turystycznego i sprawdzenia opinii na temat biur.
  • Gdy już wstępnie jakieś wybierzemy, ustalmy czy jest ono organizatorem, pośrednikiem czy agentem. Jeżeli jest to tylko pośrednik, to sprawdźmy kto jest organizatorem, ponieważ ewentualne pretensje będziemy zgłaszać do niego, nie do pośrednika.
  • Sprawdź czy organizator lub pośrednik dysponuje numerem wpisu do rejestru organizatorów turystyki i pośredników. Jeśli nie, nie korzystaj z jego oferty.
  • Staraj się wybierać biura podróży zrzeszone w Polskiej Izbie Turystyki, ponieważ będziesz mieć pewność, że wybierasz sprawdzone, profesjonalne biuro.
  • Wybierz biuro, które zapewnia ubezpieczenie na rzecz klientów w razie niewywiązania się z umowy. Dzięki temu nie stracimy pieniędzy wpłaconych na wycieczkę w razie niewywiązania się organizatora z umowy. Ważne jest, aby był zapis dotyczący gwarancji dla każdego klienta, nie dla wszystkich.
  • Patrz na certyfikaty, wyróżnienia i nagrody przyznaje firmie, z której planujesz skorzystać. Najistotniejszym są: Gazela Biznesu oraz Laur Klienta.
  • Przed podpisanie umowy starannie ją przeczytaj. Musisz mieć pewność, co jest zawarte w cenie, czy czekają Cię dodatkowe opłaty (np. lotniskowe), czy masz ubezpieczenie. Istotna jest tez informacja o kwiecie jaka stracimy, w razie rezygnacji z wycieczki.
  • Pamiętaj, że za cały wyjazd odpowiada organizator, nie pośrednik ani agent.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
biuro podróży, certyfikat, porady

Narzędzia wątku
Witryna używa plików cookies.
Dowiedz się więcej.RANKING STRON INTERNETOWYCH,darmowe statystyki,fajne i ciekawe strony